Kuinkas

viettivät merkkipäiväänsä, joka on Ruotsista levinnyt tapoihimme?
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Säälikää edes isäksi joutuneita reppanoita, vaik
äitihän on aina varma mut isästä Ken tietää.

Äänestä

Pitääkö kaikesta olla kateellinen. Jos sun munas ei toimi, kielitaitosi on nolla, niin syytä itseäsi. On todellakin hyvää, ettet pysty naimaan, noita kusipäitten kakaroita on jo liikaakin.

Äänestä

taisi olla viinapullo, niin minusta näytti.
Semmosia äijiä niitä löytyy monesta kojista.
Eipä palijo naurata heijän toilaukset.
Arvakkaa ellette tiedä, mitenkä ihanaa on toisilla kotona olevilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ne isiressukat kirjoitti:

viettivät merkkipäiväänsä, joka on Ruotsista levinnyt tapoihimme?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu