M: Saab ng900 SE Turbo -94

Noniin, eli nyt ois toi kultsi sit myynnissä =/
Helpoiten pystyy tsekkaa tiedot alla olevast osotteesta:

www.nettiauto.com/viewCar.php?id_car=62725&up=N

Kiinnostuneet ottakaa vaikka maililla yhteyttä--> [email protected]
8944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

JOS haluaisin paljon ajetun turbo-Saabin niin ostaisin vaikka tällaisen 4 vuotta uudemman ilmastoinnilla varustetun mallin:

http://putkola.vtoasp.net/naytaauto.php?rekisterinumero=IIY-168

Hinnassa lienee vielä tinkivaraa ilman vaihtoautoa.

Summa summarum: NG900 turbot harvinaisia ja ylihintaisia, 9-3 turbot yleisiä ja kohtuuhinnoissa. Kumman ottaisit?

Äänestä
  • Makuasia tietenki minkä ottais...Eilen vasta ton iskin myyntiin niin tuskimpa toi välttämättä on se lopullinen hinta...Ainahan tarjouksia otetaan vastaan !!

    Äänestä

  • Aina voidaan tietysti pohtia, mikä on käypä hinta / pyynti / kaupan toteutunut hinta. Itse myin kolme vuotta sitten omaa 900SE Turboa (ajettu silloin 180 tkm) pitkän aikaa ja lopulta kauppa toteutui hintaan 72 000 FIM. En tiedä, menikö alihintaan, mutta eipä tuntunut muuten menevän kaupaksi. Realistinen hinta olisi musta tolle noin 7000...7500 EUR.
    Nykyään ajan ysikolmosella Saabilla.

    Eihän se ole tyhmä, joka pyytää vaan...

    Äänestä

  • 9-3t kirjoitti:

    Aina voidaan tietysti pohtia, mikä on käypä hinta / pyynti / kaupan toteutunut hinta. Itse myin kolme vuotta sitten omaa 900SE Turboa (ajettu silloin 180 tkm) pitkän aikaa ja lopulta kauppa toteutui hintaan 72 000 FIM. En tiedä, menikö alihintaan, mutta eipä tuntunut muuten menevän kaupaksi. Realistinen hinta olisi musta tolle noin 7000...7500 EUR.
    Nykyään ajan ysikolmosella Saabilla.

    Eihän se ole tyhmä, joka pyytää vaan...

    hintaan 8150e 280tkm ajettu -95 900 SE 2.0i 3d, merkkiliikkeen huoltokirjalla. Kaupittelin sitä pari kuukautta alkaen reilusta 9000e alaspäin.

    Äänestä

Mitä paikoita tohon 9-3 eturipustuksen vaihtoon kuului?

Äänestä
  • Muistaakseni pakettiin kuului alatukivarret puslineen sekä kallistuksenvakain...Huomas kyllä eron vaihdon jälkeen, jotenki paljon jämäkämmän olonen nyt =)

    Äänestä

  • pade900 kirjoitti:

    Muistaakseni pakettiin kuului alatukivarret puslineen sekä kallistuksenvakain...Huomas kyllä eron vaihdon jälkeen, jotenki paljon jämäkämmän olonen nyt =)

    ja kyseessä siis 9-3:n alatukivarret? menee heittämällä vanhojen tilalle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pade900 kirjoitti:

Noniin, eli nyt ois toi kultsi sit myynnissä =/
Helpoiten pystyy tsekkaa tiedot alla olevast osotteesta:

www.nettiauto.com/viewCar.php?id_car=62725&up=N

Kiinnostuneet ottakaa vaikka maililla yhteyttä--> [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu