Moi. Tuli mieleen että onko mahdollista tehdä piirrustuspaperista kansioon irtolehdet postimerkeille. Onkohan tarpeeksi jäykkää ja irtoaako mitään haitallisia aineita postimerkkeihin. Kiinnitys kuitenkin tapahtuisi asianmukaisilla värkeillä, ei millään liimapuikolla.. Tulostais vaikka valmiin ruudukon esim. kymmenelle postimerkille/sivu? Yläreunaan tulostais jotain tietoja esim. vuosiluvun. Tällä hetkellä merkit ovat kirjassa odottamassa parempaa paikkaa..
pystyykö piirrustuspaperista tehdä kansioon sivut
4
677
Vastaukset
- käy, mutta
miten tulostimesi reagoi noin jäykkään paperiin?
- on myynnissä
sellasia pieniä muovitaskuja, joita voi liimailla merkkien kohdille. Silloin postituoreus ja merkkien arvo säilyy, kun liimapuolelle ei tule jälkiä.
- merkkien
kohdille karsinat mustalla ohutkärkisellä tussilla (metallikärkisellä), jota käytetään teknisessä piirustuksessa. Tulee siistiä, kun käytät sapluunaa.
- kokkotulikoura
merkkien kirjoitti:
kohdille karsinat mustalla ohutkärkisellä tussilla (metallikärkisellä), jota käytetään teknisessä piirustuksessa. Tulee siistiä, kun käytät sapluunaa.
120gr puolikiiltävä monistuspaperi käy hyvin. olen itse kehystänyt paperin sapluunalla ja luettelon mukaan piirtänyt merkkien paikat. alan erikoisliikkeet myyvät, joko mustia tai läpinäkyviä liuskoja, jotka leikataan ja liimataan kansioon. Sitten reiitetyt monistearkit laitetaan mappiin. Tämä on ollut halpa vaihtoehto ja siisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1454676Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1033931Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363559- 513330
- 553241
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest322650Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182559- 232256
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami201898Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361768