Ajankohtaiset mielipiteenne Inglesin karaokepaikoista/tasosta. Lähdossä lomaileen ja laulamaan kuun loppupuolella.
KARAOKELAULAJAT
Kertokaapa
141097
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000001638&posting=22000000030805538
Nämäkin tiedot ovat viime vuoden marras-joulukuun vaihteesta kahden viikon ajalta:
1. KAPPALEVALIKOIMA: Apilaniitty ja SavoS laaja (Tiffanyssä vaatimaton pari sivua ja osaa kappaleista ei ollu paikalla).
2. VETÄJÄT/säätäjät: Apilaniityssä ja Savos:ssa ok, samoin yleensä Tiffanyssä (vaihtelee).
Missään näistä paikoista ei ainakaan tänä ajanjaksona löytynyt karaokelaulajien kaipaamaa "sävelkorkeuden" säätöä!?
3. Berry:ssä on parin viikon välein, silloin tällöin vieraileva vetäjä, jolla kaikki ok ja sävelkorkeuden säätökin löytyi.
4. KARAOKEA ON:
-SavoS:ssa joka ilta ja koko illan.
- Apilaniityssä kahtena iltana viikossa koko illan ja muulloin loppuillasta n. 11 jälkeen.
- Tiffanyssä kerran viikossa koko illan ja muulloin alkuillasta ja mahdollisesti myös loppuillasta, riippuen muusta ohjelmasta/esiintyjistä.
Toivottavasti joku täydentää ja kertoo mikähän on tämän hetken tilanne!
OO ENAAN OLEMASSAKAAN,ON SEN TILALLA UUSITTU KOSKENKORVA,HYVA TANSSILATTIA,MUTT LAULAJIEN TASO EI SAADETTAVISSA
Viikonvaihteesa palasimme Inglesistä.Meillå oli muutama kilpailu Berissäkorkeutta.Melkein joka ilta oötiin laulamasa karaokea Tiffanissa alkuillasta ja loppuillasta aina neljään asti, Sävelkorkeutta voi muuttaa,suomalaisia biisiä ehkä parisen tuhatta ulkolaiset,saundit hyvät ja kuulee mitä laulaa,ystävllinenpalvelu .useinpina iltoina veti karaoke Mara.Vikkelä kaveri. Viekää terveisä Tiffaniin jos olette menossa. Toivoopi PohjoisSuomen karaokelijat
Teillä on onneksi sävelkorkeuden säätömahdollisuudetkin saatu kuntoon Tiffanyssa.
Hyvä jos kappaleitakin on Tiffanyyn löytynyt lisää!?
Menemme tarkistamaan lähiaikoina.
Berry:ssä on aikaisemminkin parin viikon välein, silloin tällöin vieraileva vetäjä, jolla kaikki ok ja sävelkorkeuden säätökin löytyy.
Mitenkähän Karaoke-kuviot toimii nykyisin nykyisessä "Koskenkorvassa" (entinen SavoS) ja uudessa "Lifessä"? Onkohan minkälaiset Karaokekuviot nykyisin Apilaniityssä?
Ale Pubissa joulukuun alkupuolel karaokea. kappalevalikoimassa n. 2000 kpl ja kisoja löytyy sieltä myös.
Ale Pub sijaitsee, ilmeisesti uusi paikka?
Lieneekö sävelkorkeussäätömahdollisuutta sielläkään?
Kappelevalikoima on määrältään kohtuullinen.
ON AGATE PARKIN ALAKERRASSA,MUUTAMAN KYMMENEN METRII RYYSKASTA.SIEL ON MUUTEN "TIEDOKSI"LENTOPALLO KENTTAKIN PIHALLA
JA ALLAS BAARI,JA HYVAA MUONAA KOHTUU HINTAAN
Siellä on kuulemma Enzoy Star kisa ja iskelmä-sm. Tarkkoja päivämääriä en vielä osaa sanoa, mut joulukuun alus.
Green Fieldin alakerrassa (Aqila Rojassa) olevassa Old Tavernissa kiva karaokeisäntä (tyyliin Tom Jones) eri maista kotoisin olevat ihmiset laulavat omalla äidinkielellään tai sitten ei.Myös suomenkielisiä karaokekappaleita. Muutenkin viihtyisä ja rento paikka.
Kiitos asiallisista vastauksistanne! Valinnan varaa Karaoke-paikoissa tuntuu olevan riittävästi. Parin viikon kuluttua lähdemme "tasot/säädöt" testaamaan. Jos vielä jotain joillekin laulajilla tulee aiheeseen liittyvää ajankohtaista mieleen, niin seuraan kommenttejanne lähtöön asti!
Koska muuten olet menossa sinne?
ensi viikon puolivälissä.
Äänellään se variskin laulaa. Ne jotka eivät Kari Tapioita tai Paula Koivuniemiä voivat laulaa karaokea Tiffanissa sympaattisella vastaanotolla.Parenmilla laulajilla jotka kilpailevat ja voittavat on mahdollisuus päästä levyttämään Suomen kamaralla.Eikun laulamaan.