Tiedoksi nyt muillekin, että löpöä ei kannata koittaa hakea Svinön meriasemalta Espoosta. Itse kävin eilen iltamyöhällä kahvit keittelemässä aseman laiturissa. Löpöä ei tullut. 95E pumppu oli vielä huputtamatta, mutta en ole varma toimiiko sekään.
Shell Svinö (Espoo), ei löpöä
9
911
Vastaukset
- Löpöerkki
Onko huoltoon soitettu?
- StadinSeilori
Siis löpö on se punaiseksi värjätty lämmitysöljy. Kauppanimi LPÖ josta on tullut sana löpö. Miksi venebensiksen ylipäätään sitä pitäisi myydä?
- exkksuiu6
Kannattaisi oppia lukemaan viestin päivämäärä, johon vastaa.
- StadinSeilori
Siis päivämäärä edellisessä viestissä oli tänään? Onko exkksuiu6:lla pipo hiukan kireällä?
- exkksuiu6
Siis vastasit kysymykseen
: Onko huoltoon soitettu?
- Ilmoittaa.häiriöstä
Kannattaa ottaa yhteyttä shellin 24h palvelumestariin ja kertoa tilanne.
https://www.shell.fi/motorists/call-palvelumestari24.html- ei.enää
Ei ainakaan niillä samoilla kahveilla aloittaja ole enää laiturissa odottelemassa.
- LöpöPölö
Mulla on veneessäni löpökamiina, alkaa olla löpöä enää vaikea löytää pääkaupunkiseudulla..
- TrolliNauraaMeille
Siitä huolimatta tämän vanhan ketjun esiin kaivaminen ei todellakaan aja kenenkään tänään tai huomenna siellä liikkuvan asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887