Nopein passiivijäähd. n-ohjain?

Mikä on nopein passiivijäähdytetty näytönohjain tällä hetkellä?

Onko se kenties Nvidia 9600 GT tai Radeon HD 3870?
2361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ainakin kaupasta ostettuna. Mutta kannattaa muistaa että jotenkin noittenkin tuottama lämpö on poistettava kotelosta, eli kotelotuulettia meluamaan. Itsellä MSI Gf9600Gt ja levossa ollessaan käytännössä äänetoön ja puhaltaa ilman koneen persuksista ulos. En vaihtas passiivi-näyttikseen.

Äänestä
  • Tuuletus on jo järjestetty niin että ulkoilma tulee ensin näytönohjaimelle, sitten kiertää muualla kotelossa ja aikanaan poistuu ylhäältä kahdella lämpötilaohjatulla mahdollisimman hiljaisella tuulettimella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimimerkki kirjoitti:

Mikä on nopein passiivijäähdytetty näytönohjain tällä hetkellä?

Onko se kenties Nvidia 9600 GT tai Radeon HD 3870?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu