Onko alastonterapialle otollista, vai kantsiiko käydä vain viikonloppuisn?
Arki-illat
Katinkullassa?
1045264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 104
Vanhimmat
Tämän keskustelu palsatan aiheena.
Etsi aiheesi muualta.
Millään lailla täle palstalle.
Miksi lapsonen et voisi käydä jo nukkumaan.
kuulu myöskään tuollaiset kannanotot tälle palstalle...mee äitisi helmoihin....
Aihe kuuluu nimenomaan tälle palstalle kun KK sattuu olemaan Suomen paras NATURISTIMESTA.
Itse en ole muistaakseni koskaan käyny arkisin mutta ainakin viikonloppuisin homma todella toimii.
Vapaus:Palsta käsittelee naturismia eikä ole mikään mainospalsta.Tuo kylpylöitten nimillä mainostaminen tulee jättää jonnekin kaupallisille palstoille jotka on mainostukseen tarkoitettu!. Sitä paitsi ei kylpylät ole sen kummempia nakumestoja kuin esimerkiksi kunnan omistama yleinen sauna,koska Suomen lain säädäntö ei salli mitään nakumestoja,ei edes julkista nakurantaa nykyisin.
KK on kylpylä, jossa saa olla osassa aluetta alastomana. Tämä ei tee kylpylästä mitään "nakumestaa", jolla nimellä herra Vapaus ilmeisesti tarkoittaa kyttäämisen hyväksyvää kylpylää.
Katinkulta on lapsiperheille ja muille normaaleille ihmisille tarkoitettu VIIHDEKYLPYLÄ, ei siis mikään naturistikylpylä.
Ps. tarkoitan normaaleilla ihmisillä kaikkia muita ihmisiä, paitsi kaltaisiasi alastomuusnautiskelijoita, eli kyttääjiä.
En minä mainosta kun minulle ei siitä makseta enkä siitä muutenkaan hyödy.
Saahan sitä nyt naturistipalstalla kehua naturistiystävällistä kylpylää. Toisaalta saa myös haukkua naturistivihamielisiä mestoja.
Kylpylöiden arviointi omalta osaltani ainakin on täysin objektiivista ja lahjomatonta ja perustuu ainoastaan nakuelämysmahdollisuuksiin ko. kylpylässä- ei mihinkään muuhun.
"kylpylät ole sen kummempia nakumestoja kuin esimerkiksi kunnan omistama yleinen sauna,"
Kerro ihmeessä minkä kunnan yleisessä saunassa naiset ja miehet saunoo YHDESSÄ ALASTI.
"Suomen lain säädäntö ei salli mitään nakumestoja,"
Miksi pitää valehdella? Ja vielä noin helvetin härskisti? Häh?
"Tämä ei tee kylpylästä mitään "nakumestaa","
Kyllä vaan tekee. Tekee se. Tuliko selväksi? Ottaako pattiin?
Tämä sattuu olemaan NATURISTIpalsta ja suurin osa palstan lukijoista on oletettavasti NATURISTEJA.
Joten jos mä kehun täällä KK:n naturismimahdollisuuksia niin se ei ole ainakaan mustamaalausta vaan päinvastoin.
Jos koet natumahdollisuuksien kehumisen mustamaalaukseksi olet TÄYSIN VÄÄRÄLLÄ palstalla.
On täällä kyllä mustamaalattu KK:ta oikeen urakalla mutta siihen on syyllistyneet ihan muut kuin minä.
Sinä olet aikaisemmin todella pahasti mustamaalannut katinkultaa ja aloitat taas saman asian uudelleen.
Eikö sinun talidomidi tapauksen järkeen sovi mitenkän, etytä katinkulta on ainoastaan koko perheen VIIHDEKYLPYLÄ ja hyvä sellainen, EIKÄ MIKÄÄN NATURISTIMESTA.
Kylpylän asiakkaista alle 10 % on aitoja naturisteja. Hekin käyvät siellä vain normaalin kylpylän asiakkaina, ei naturismin takia.
Jos joku on väärällä palstalla, niin sinä, koska sotket jatkuvasti yhteissaunomisen ja viihdekylpylät naturismiin.
NATURISMI ON ELÄMÄNTAPA, eikä mitään pelkästään kylpylän saunoissa tapahtuvaa toisten alastomien tuijottelua.
Heti kun saamme selville henkilöllisyytesi, annamme sinulle pysyvän porttikiellon kylpylämme alueelle.
Olet porttikieltosi ansainnut, sen verran paljon olet kylpylämme mainetta pilannut.
Nimimerkki Vapaus ei näemmä ymmärrä selvällä suomenkielellä kylpylän henkilökunnan kirjoittamaa tekstiä.Vapautta näyttää ainakin loppukaneetista päätellen ottavan usein pattiin tuo tosiasia että kylpylät on tarkoitettu kaikkien asiakkaiden viihtymiseen eikä miksikään nakumestoiksi,nakumestat eivät ole kait edes lakien puitteissa julkisesti edes sallittuja.
Sinä tässä porttikiellon ansaitsit kun esiinnyt täällä väärällä henkilöllisyydellä.
Se on RIKOS.
KK on NAKUMESTA ja se on faktahuolimatta siitä kuinka paljon se teitä alastomuusvastustajia harmittaa.
Kaikki asiakkaat kyllä viihtyy nimenomaan NAKUMESTASSA. Ne jotka ei viihdy tuskin tulee sinne asiakkaaksi. Ei ainakaan yhtä kertaa enempää.
Naturisteja sen sijaan matkustaa sinne Etelä-Suomestakin säännöllisesti kerta toisensa jälkeen.
",nakumestat eivät ole kait edes lakien puitteissa julkisesti edes sallittuja."
Herää jo houreistasi. Sharia -laki EI OLE voimassa Suomessa.
Suomen laki kyllä SALLII KK:N kaltaisen julkisen alastomuuden. Ottaako pattiin?
Naturismi todellakin on elämäntapa ja JUURI SIKSI Katinkulta ei olekkaan koskaan naturistille mikään "ainoastaan viihdekylpylä"
KK on naturistille jotain paljon suurempaa ja hienompaa ja ihanampaa kuin yksikään toinen viihdekylpylä tässä maassa. "ainoastaan" on varmaan viimeinen sana mitä elämäntapanaturisti käyttäisi Kk:n määrittelyyn.
"Kylpylän asiakkaista alle 10 % on aitoja naturisteja."
Lähde?
"Hekin käyvät siellä vain normaalin kylpylän asiakkaina, ei naturismin takia."
ROSKAA. Aivan täyttä PASKAA. Uskotko edes itse noin typeriin väitteisiin? Kukaan muu ei ainakaan usko.
KK:ssa näkee usein tuttuja naamoja järjestäytyneistäkin naturistipiireistä. Kas kumaa kun ei niinkään muissa kylpylöissä. Plus kaikki järjestäytmättömät vielä päälle. Tuttuja naamoja on jääny mieleen niistäkin.
Olemme aiemminkin kieltäneet sinua mainostamasta Katinkullan kylpylää minään "nakumestanasi".
Jos tuollainen mustamaalaaminen lopu, niin ryhdymme oikeudellisiin toimiin sinua vastaan.
Todellakin toivomme, että et vähään aikaan tulisi kunnioittamaan rauhallista kylpyläämme läsnäolollasi.
Ymmärrätkö?
Katinkulta ei ole mikään erityinen naturistikylpylä.
Siitä huolimatta naturistit ovat yhtä tervetulleita vieraiksemme, kuin muutkin hyvin käyttäytyvät ihmiset.
Nimimerkki Vapaudelle sanomme, että olisi kyllä parempi, jos et vähään aikaan kunnioittaisi kylpyläämme läsnäolollasi.
Tuliko selväksi?
Esitä yksikin FAKTA TIETO, että AIDOT NATURISTIT KÄYVÄT SIELLÄ NATURISTEINA, EIVÄT NORMAALEINA KYLPYLÄN ASIAKKAINA.
""Kylpylän asiakkaista alle 10 % on aitoja naturisteja."
Lähde? "
Suomessa on järjestäytyneitä naturisteja n. 500.
Luultavasti naturistien kokonaislukumäärä on ainakin kolminkertainen, eli 1500.
Katinkullan kylpylän asiakasmäärä vuodessa on enemmän, kuin 15000 asiakasta, joten naturistien määrä kävijöistä on alle 10 %.
Sinä käyt niin harvoin Katinkullassa, että sinulla ei ole mitään tietoa asiasta. Ne tutut naamat ovat korkeintaan niitä Ripan höynäyttämiä "naturisteja", joita sinä siellä olet näkevinäsi.
Et pysty mmillään osoittamaan todeksi sitä, että olisit nähnyt siellä yhtäkään AITOA NATURISTIA, JOKA OLISI TULLUT SINNE PELKÄSTÄÄN NATURISMIN TAKIA.
Joten lopeta jo tuo jatkuva valehtelusi.
esiintyä täällä anonyymisti henkilökuntana, annappa pieni vihje viikonsisään sattuneesta hauskasta episodista kylpylässä, joka on kaikkien tiedossa, siis henkilökunnan.
Toivottavasti ylläpito poistaa nämä RIKOLLISET viestisi.
"Esitä yksikin FAKTA TIETO, että AIDOT NATURISTIT KÄYVÄT SIELLÄ NATURISTEINA, EIVÄT NORMAALEINA KYLPYLÄN ASIAKKAINA."
Mitä helvettiä? Naturistit on siellä ihan normaaleja asiakkaita siinä missä muutkin. Pitäiskö respassa sanoa erikseen "olen naturisti" vai mitä tarkoitat?
Sekoilusi ja naturismivihasi saa kyllä jo sairalloisia piirteitä.
Miten niin harvoin? Olen käynyt sielä noin 20 kertaa.
"Ne tutut naamat ovat korkeintaan niitä Ripan höynäyttämiä "naturisteja", joita sinä siellä olet näkevinäsi."
On muitakin.
Voisin suoralta kädeltä mainita NIMELTÄ useita tunnettuja naturisteja joita olen siellä nähnyt mutta ko. henkilöiden yksityisyyden suojan takia en viitsi tehdä.
Jos lukevat tätä niin voivat halutessaan itse kertoa.
Ja he eivät siellä kävisi ilman saunamaailman alastomuusmahdollisuutta. Se on TASAN TARKKAAN fakta ja et voi sille yhtään mitään.
Ps. KK valittiin vast ikään Suomen parhaaksi kykpyläksi:
http://www.vuokatti.fi/news.php?id=699&la=fi&type=news
Ottaako pattiin?
""Esitä yksikin FAKTA TIETO, että AIDOT NATURISTIT KÄYVÄT SIELLÄ NATURISTEINA, EIVÄT NORMAALEINA KYLPYLÄN ASIAKKAINA."
Mitä helvettiä? Naturistit on siellä ihan normaaleja asiakkaita siinä missä muutkin. Pitäiskö respassa sanoa erikseen "olen naturisti" vai mitä tarkoitat?"
Tarkoitin juuri sitä, että HE OVAT AIVAN NORMAALEJA ASIAKKAITA, EIVÄTKÄ ESIINNY NATURISTEINA. Et siis pystynyt esittämään faktaa tietoa, että he kävisivät NATURISTEINA.
"Sekoilusi ja naturismivihasi saa kyllä jo sairalloisia piirteitä."
Esitä selkeät perusteet, että olen naturismin vihaaja. Mikään sinun oma mielipiteesi ei riitä perusteluksi, koska todellisuudessa suhtaudun naturismiin erittäin myönteisesti. Koska sinä et ole mikään aito naturisti, niin koet nihkeän suhtautumiseni sinun omintakeiseen "naturismiisi" yleiseksi naturismivihaksi.
"Miten niin harvoin? Olen käynyt sielä noin 20 kertaa. "
Jos on käynyt 14 vuoden aikana n. 20 kertaa, niin se on kyllä harvoin.
"Ja he eivät siellä kävisi ilman saunamaailman alastomuusmahdollisuutta. Se on TASAN TARKKAAN fakta ja et voi sille yhtään mitään. "
Miten sinä voit tietää, minkä vuoksi he siellä käyvät? Älä esitä omia päätelmiäsi faktana tietona.
Ps. Ei ota pattiin, koska Katinkulta on Suomen paras kylpylä minunkin mielestä.
Olemme samaa mieltä, toivottavasti ylläpito poistaa kaikki nimimerkki Vapauden kylpyläämme herjaavat vietit.
Naturismi ei ole Katinkullassa käyntimme syy, vaan käymme siellä yhdessä ihan tavallisten ystäviemme kanssa.
He eivät ole naturisteja, vaan melkeinpä päin vastoin, sillä he ovat hartaita uskovaisia, joiden mielestä naturismi on syntiä.
Silti he tulevat kylpylään meidän kanssamme, koska kyseessä on viihdekylpylä, eikä mikään naturistipaikka.
Kyllähän se nyt nimimerkki Vapaus on niin että sinun kirjoittamasi viestit ovat niin törkeitä että täyttävät rikollisuuden tunnus merkit,siksi ylläpidon on ne poistettava ehdottomasti.Vapaus: siisti ensin oma kielen käyttösi noista kiroiluista,lääkitykseen ohjailusta ja muista asiattomuuksista,mieti sen jälkeen jääkö jotakin asiaa,muuta kun oman kylpyläsauna naturismisi kehuminen ja oikeaksi todistelu,kirjoittele vasta sen jälkeen jos jotakin järkevää kirjoitettavaa jää jälelle,ei tuota järjetöntä saman roskan jauhamista kannata LOPUTTOMIIN JATKAA.
Suomen laki sallii alastomuuden tietyin ehdoin jokaisella tavallisella uima rannallakin ja kylpylöiden saunoissa. Sen sijaan nykyisin ei saa millään kylteillä rajoittaa erikseen mitään rantaa tai kylpylää miksikään naturisti alueeksi tai paikaksi eli esim. kylpylä ei saa mainostaa olevansa mikään naturisi paikka. Tuota asiaa tuo Vapaus ei ymmärrä koska jopa inttää vastaan jopa kylpylä henkilökunnan viestejä asiasta laittomiksi.
edelleen kysyn todista olevasi henkilökuntaa kertomalla täällä siitä mukavasta koko henkilökunnan tiedossa olevasta episodista.
Tarkoitatko nimimerkki Vapaudelle ehdotettua käyntitaukoa, vai?
Hänestä valittaneiden naisten mukaan tuo tilanne ei ollut millään tavalla "hauska".
"Sen sijaan nykyisin ei saa millään kylteillä rajoittaa erikseen mitään rantaa tai kylpylää miksikään naturisti alueeksi tai paikaksi eli esim. kylpylä ei saa mainostaa olevansa mikään naturisi paikka"
Osoita lainkohta joka muka sanoo näin. Mikä luku ja mikä pykälä Suomen laista?
Kun kerran väität jotain noin tolkutonta niin iskeppä todisteet pöytään väitteidesi tueksi.
Ps. Et tule niitä löytämään.
Suomen laki nimittäin EI KIELLÄ naturistirantojen tai - kylpylöiden perustamista eikä ylläpitoa. Ei vaikka te alastomuusvastustajat kuinka toivoisitte näin olevan.
Ps2. Nyt on sen verran kiire etten ehdi ottamaan muihin palstan viesteihin kantaa vaikka aihetta olisi mutta tämä oli jo sen verran hullua tekstiä että pakko löytää kiireen keskeltäkin aikaa.
Nykyinen lainsäädäntö kieltää naturistialueiden perustamisen JULKISILLE PAIKOILLE.
Sensijaan yksityisten omistuksessa oleville rannoille se ei kiellä naturistialueiden perustamista.
Kiinteistöjen omistaja saa määrätä pukeutumissäännöt omistamissaan kiinteistöissä.
Ei kukaan ole velvollinen tekemään sekopäiselle nimimerkki vapaudelle mitään todistusta missään asiassa,vaikka vapaus juoksisi päänsä päin tiiliseinää,kertoisi varmaan olleensa oikeassa ja koettaisi uudestaan sattuuko se toisellakin kertaa.
Vapaus ei osaa kielioppia.Katinkulta ei liity mihinkään katiin.Katti=kissa,katinkulta=kissankultaa,kissankulta =kiillettä eli arvotonta kiveä,elikä katinkuta on viihdekylpylä sellaista suosiville=luxusta,ei tarkoitettu pillun kyttääjille=on siinä mielessä kuten kissankulta.Tuotahan Vapaus ei kyllä tosin ymmärrä.
Kerroppas nyt Vapaus käyvätkö kaikki asiakkat kylpylöissä pelkästään pillun näkemisen toivossa kuten itse teet naturismin varjolla, vaiko käyvätkö jotkut= valtaosa kävijöistä muuten viihtymässä kylpylässä =saunomassa,uimassa, tanssimassa,ravintolassa ym.
Suomen laista ei löydy perusteita nakurannan perustamiselle.
Aiemmin kunnilla oli järjestyssäännöissään mahdollisuus kieltää alastomuus uimarannoillaan.
Esim. Porin kaupunki oli kieltänyt järjestyssäännössään uimarannoilla alastomana olemisen. Samaan järjestyssääntöön oli tehty kohta, jonka perusteella Yyteriin perustettiin naturistiranta, joka ei ollut rannassa ja jossa ei saanut edes uida nakuna ;-).
Uusi lainsäädäntö vei kunnilta tämän mahdollisuuden pois ja samala se vei pois laista mahdollisuuden perustaa nakurantoja.
Kyllähän rannan omistaja tai kaupunki aina voi esittää toiveensa siitä, että jokin tietty alue olisi varattu erityisesti alastomien käyttöön, mutta sillä ei ole määräävää asemaa. Nakurannalla saa olla vaatetettuna ja uikkarirannalla saa olla nakuna. Näin nykyinen laki toimii ja jos joku häiriytyy alastomuudesta, niin poliisi käy (jos ehtii tai viitsii) tutustumassa tilanteeseen. Käytännössä poliisi voi puuttua vain runkkareiden tai muiden sukupuolisiveyden vaatimusta vastaan toimivien toimiin, eikä itse alastomuuteen.
Eiköhän joku yritys voisi hyvinkin perustaa naturistikylpylän, jos niin haluaisi, mutta yritys ei voi kieltää kylpylässä esimerkiksi sukuelinten peittämistä pyyhkeellä.
Suomessa kukaan ei ole vielä perustanut yhtään naturistikylpylää ja tuskin perustaakaan, koska tuollainen paikka ei tulisi Suomessa kovinkaan pitkää ikää näkemään.
kun kuitenkit esität kysymyksen vapaudelle?
Oikea paikka vastauksellesi olisi ollut vastata vapauden hervottomaan viestiin.
katinkultaa:Tulipahan tosiaan pieni moka,hyvä kun löytyy palstalta kirjoitus ja luetun ymmärtäväkin henkilö.kiitos oikaisusta.
"Nykyinen lainsäädäntö kieltää naturistialueiden perustamisen JULKISILLE PAIKOILLE."
Vaan kun EI TASAN TARKKAAN kiellä.
Usko nyt vaan hyvällä.
Vielä ei eletä missään sharia-Suomessa toiveistanne huolimatta.
Niin eihän kaltaisesi paskaisen tarvii mitään todistaa kun ei tarvii myöskään välittää totuudesta kun voi suoltaa tänne ihan minkälaista paskaa tahansa kun ei tarvii ottaa vastuusta koskaan mistään.
Toista se on meillä jotka puolustamme TOTUUTTA ja HYVYYTTÄ.
Kyllä naturistirannan voi perustaa muullakin perusteella kuin järjestysssäännöllä.
Kunnilla ei tosiaankaan ole enää omia järjestyssääntöjä mutta jos joku kunta tekisi erillisen päätöksen perustaa naturistiranta niin sille EI OLISI MITÄÄN laillista estettä.
Siihen päätökseen ei olis teillä alastomuusvastustajilla nokan koputtamista.
"yritys ei voi kieltää kylpylässä esimerkiksi sukuelinten peittämistä pyyhkeellä. "
Totta helvetissä voi kieltää. Sosialimi ei ole edennyt vielä niin pitkälle toiveistanne huolimatta etteikö ykistyinen yrittäjä saisi itse päättää oman yrityksensä järjestyssäännöistä.
"koska tuollainen paikka ei tulisi Suomessa kovinkaan pitkää ikää näkemään."
Vaikka se teitä alastomuusvastustajia ottaisikin pattiin AIVAN SAATANASTI niin veikkaisin että kyllä ainakin yksi 100% nakukylpylä Suomessa pärjäisi ihan hyvin.
KK:kin elää ja VOI TODELLA HYVIN jo yli 15 vuotta. Se ei toki ole 100% nakukylpylä mutta nakuosasto tuo sinne lisää asiakkaista ja edistää ko. kylpylän pärjäämistä.
Mun kirjoituksien määrä ja sävy riippuu TÄYSIN alastomuusvastustajien vastaavista muuttujista.
On se alastomuusvastaisuus/alastomuusviha vaan niin törkeä synti varsinkin tällä palstalla että siihen on vastattava ja sitä vastaan on taisteltava LOPPUUN ASTI.
Toivottavasti vielä joskus tulee päivä jolloin ei enää tarvii kun täällä ei enää ole alastomuusvihaa.
Ps. Alastomuuden puolustaminen EI OLE RIKOS ei vaikka te alastomuusvastustajat kuinka sen sitä haluaisitte olevan.
"EIVÄTKÄ ESIINNY NATURISTEINA"
Voi jeesus perkele taas noita sun kommentteja.
Ei naturismi ole mitään esiintymistä vaan aivan luonnollista ja luontevaa alastomuudesta nauttimista josta ei yleensä tehdä ulkopuolisille mitään erityistä numeroa. Silti he ovat 100% naturisteja niin KK:ssa kuin muuallakin.
"Esitä selkeät perusteet, että olen naturismin vihaaja."
Sinun kirjoutuksesi ovat hyvin selkeitä perusteita.
Minä olen AITO NATURISTI joten vihamielinen suhtautuminen minun harrastukseeni on nimenomaan naturismivihaa.
"Miten sinä voit tietää, minkä vuoksi he siellä käyvät?"
Kyllä minä tiedän että Etelä-Suomessa asuvat aktiiviset naturistit menevät Katinkultaan VAIN ja AINOASTAAN Saunamaailman takia. Jos et itse tajua sitä niin olet VIELÄ TYPERÄMPI kuin kuvitelin ja sekin on jo AIVAN HELVETIN TYPERÄ.
Ps. Miksi sitten koko ajan mustamaalaat sitä?
Heitä on paljon.
Jos haluaa välttää naturismia niin KK on viimeinen kylpylä tässä maassa mihin kannattaa mennä.
Menkää vaikka Flamingoon muiden kaltaistenne seuraan niin ette näe vahingossakaan alastomuutta.
Silti Kati on nakuna Katinkullassa.
En minä ihmisiltä kylpylöissä kysele miksi he ovat tulleet mutta sen voin todeta että monet siellä alastomuudesta nauttii yhteissaunoissa jos sellainen mahdollisuus on annettu ja se riittää.
Nautinto on tärkeintä.
Ei suoraan kiellä, mutta laista puuttuu säädökset jotka MAHDOLLISTAISI sellaisten perustamisen.
Usko nyt vaan hyvällä.
Eikö vaan?
Pillun kyttääminen on Vapaudelle perusoikeus
Höpö höpö
Kunta ei voi millään laillusella tavalla estää uikkareiden käyttöä julistamallaan nakurannalla, joten toiveesi on tuulesta temmattu.
Usko nyt jo, että SUOMESSA kukaan EI VOI KIELTÄÄ ketään peittämästä sukuelimiään.
Sosialistisessa Itä-Saksassa tuota yritettiin FKK-paikoissa, mutta kuis kävi?
Missäs se sun ihanne DDÄrräsi nyt on?
Eihän KK ole kieltänyt ketään peittämästä sukuelimään pyyhkeellä.
Mitä ihmettä sä oikein horiset???
PILLUNKYTTÄÄMISTÄ.
Voisitko jo lopettaa tuollaisen rikollisen ja pervon käytösen puolustelukirjoittelusi tälle palstalle?
Olisiko se mitenkään mahdolista?
Enkä käy Katinkullassa sen saunamaailman vuoksi, vaan ihan muista syistä.
Jos joku lähtee satojen kilometrien päähän kylpylän saunaosastolle vain pilluja katselemaan, niin kyllä tuollaisella pervolla on pahasti vikaa päässään.
Usko pois ja jos et usko, niin kysy lähimmältä lääkäriltä mielipidettä moisesta käytöksestä.
Otsikossa kaikki
Joo niin olenkin, paitsi kyttääjän läsnäollessa olen nakuna pyyhkeen suojissa.
Ähäkutti kyttääjä, siloin ei näekään pilluani.
Heh hee, häh hähä hää!
Katinkullan asiakkaat uivat uikkareissa altaalla, joten mitähän naturismia se sitten on?
"Ps. Miksi sitten koko ajan mustamaalaat sitä? "
Esitä ykssikin viesti, jossa olen mustamaalannut Katinkullan kylpylää.
Sinä itse olet kirjoittanut niitä mustamaalaavia viestejä lukuisan määrän.
""EIVÄTKÄ ESIINNY NATURISTEINA"
Voi jeesus perkele taas noita sun kommentteja.
Ei naturismi ole mitään esiintymistä vaan aivan luonnollista ja luontevaa alastomuudesta nauttimista josta ei yleensä tehdä ulkopuolisille mitään erityistä numeroa. Silti he ovat 100% naturisteja niin KK:ssa kuin muuallakin. "
Edelleen vastauksestasi selviää täydellisesti, että sinulla on erittäin pahoja puutteita LUETUN TEKSTIN YMMÄRTÄMISESSÄ.
Lisäksi sinä jatkuvasti otat lauseesta vain osan irralleen käsittelyysi pois asiayhteydestä, jolloin sen luonne muuttuu. Esim edellisen viestisi ensimmäinen lainaus. Me toiset emme valitettavasti mahda sille asialle yhtään mitään, ETTÄ SINÄ ET KYKENE YMMÄRTÄMÄÄN YHTÄ KOKONAISTA LAUSETTA.
Jos tämä ei ole typeryyttä, niin se on sitten jo vajaamielisyyttä.
"Minä olen AITO NATURISTI joten vihamielinen suhtautuminen minun harrastukseeni on nimenomaan naturismivihaa. "
Sinun perverssi HARRASTUKSESI EI OLE MITÄÄN NATURISMIA, JOTEN JOS SIIHEN SUHTAUTUU KIELTEISESTI, NIIN SE EI OLE MITÄÄN NATURISMIVIHAA.
Ps. Mikset voi lopettaa täysin idioottimaista kirjoitteluasi?
ai sinäkö se täällä esiinnytkin Katinkullan henkilökunnan nimissä?
Väärä vastaus.
Vastaus oli oikea, älä yritä. Eräälle tyypille ehdotettiin ystävällisesti pitkän käyntitauon pitämistä.
Kyllä tuon herran tuntomerkit sopivat hyvin nimimerkki Vapauteen.
ei ainakaan Katikullan kylpylässä oo tuo asia mitenkään yleisesti henkilökunnan tiedossa.
ja pitäiskö laittaa vielä valvontakamerakuva ulko-oveen maininnalla, Naiset, Varokaa tätä miestä! ;-)
Menhä ja kylpiä, mitähä se sullo kuuluu.
Ei Suomessa tarvita mitään säännöksiä jotka erikseen mahdollistaisivat jonkun hankkeen toteuttamisen.
Jollei sitä ole erikseen tai yleisesti KIELLETTY niin se on sallittua.
Eli koska nakurantojen perustamista EI OLE nimenomaisesti kielletty niin nakurantoja SAA perustaa.
Ottaako pattiin?
Näin on!!!
Tähän sanon vain että kyllä ne keinot tarvittaessa löytyy...
Puolustan nimenomaan ALASTOMUUTTA.
Ja sitä sinä ja kaltaisesi alastomuusvihaajat ette pysty estämään.
Ps. Alastomuuden katselu ei ole rikos.
Sehän se vasta pervoa on että menis Etelä-Suomesta Katinkultaan jonkuun MUUN SYYN kuin juuri saunamaailman takia.
Niitä tavallisia kylpylöitä kun löytyy paljon lähempääkin. Juuri Saunamaailma tekee KK:sta niin spesiaalin paikan tässä maasa että sinne kannattaa Etelä-Suomestakin asti ehdottomasti mennä.
Kaikki viestit joissa ylistät pyyhkeen käyttöä mustamaalaa Katinkultaa ja häpäisee sen maineen nakumestana.
"Sinun perverssi HARRASTUKSESI EI OLE MITÄÄN NATURISMIA,"
Perustele!
Ps. Lopetan sitten kun te alastomuusvihaajat lopetatte täysin idioottimaisen kirjoittelunne ensin.
Kyllä terve ihminen menee kylpylään nähdäkseen alastomuutta.
Ja tulee pois vielä terveempänä.
En ole yhdessäkään viestissä YLISTÄNYT PYYHKEEN KÄYTTÖÄ, VAAN ILMOITTANUT SINULLE TIETÄMÄTTÖMÄLLE, ETTÄ SEN KÄYTTÖ ON SALLITTUA KATINKULLASSA. Se ei ole mitään Katinkullan häpäisemistä. Katinkulta on puhtaasti VIIHDEKYLPYLÄ, EIKÄ MIKÄÄN NAKUMESTA.
Naturismiin ei kuulu toisten alastomuudesta nauttiminen tuijottamalla (lue kyttääminen).
Sinun harrastuksesi on lähinnä voyeurismia, eli perverssiä toimintaa, kun hakee omaa seksuaalista tyydytystään toisten katselusta.
Turha yrittää Kati.
Sinut on nähty NAKUNA Katinkullassa ja sillä hyvä!
Katsoppa seuraavan kerran tarkemmin.
Siellä on myös NAKUALLAS joskin pieni mutta on kuitenkin.
Mun puolestani kaikki KK:n asiakkaat saavat kylpeä rauhassa kunhan ovat ALASTI.
Siinä pienessä ns. vilvoittelualtaassa ei pysty kyllä uimaan.
Vaan kylpylän omistaja.
Tällä hetkellä siellä EI OLE MITÄÄN ALASTOMUUSPAKKOA.
Usko nyt jo, ettei sinulta kysytä, kun päätetään, mitkä ovat kylpylöiden käyttäytymissäännöt.
Ainoastaan totalitaristinen voyeuristi vaatii kaikilta ehdotonta alastomuutta.
Milläs pidät nakurantasi nakuna?
Onhan Porin Yyterissäkin ns. nakuranta, mutta siellä näkee usein shortsimiehiä ja bikininaisia aurinkoa ottamassa.
Laki kun ei anna oikeutta kieltää vaatetusta millään rannalla.
Ottaaks kyttääjää pattiin?
Eipä ole lailisia keinoja sun pakkoalastomuutesi tueksi, ei oo!
Ottaaks pattiin, kun saunoissakin saa olla pyyhkeessä?
Taaskaan et puolustele alastomuutta, vaan KYTTÄÄMISTÄ!
Kyttääminen ON RIKOLLISTA!
Joo niin on, olin nakuna pyyhkeeni alla, enkä näyttänyt pilluani kyttääjille.
Ottaaks pattiin???
Jos joku kunta tekisi erillisen päätöksen, niin nakurantoja ei olisi.
JA SAIRAAMMAKSI TULET.
Tulet muka terveenpänä, pois saunasta, TARKOITAT VARMAAN KYTÄNNEENÄ, JA MUISTI TÄYNNÄ KUVIA RUNKATAKSESI.
OLETSAIRASTAKIN SAIRAANPI IHMINEN, JA SINUN PITÄISI HAKEUTUA KIIREESTI HOITOON, PSYKIATRILLE.
JOSKOHAN NEKÄÄN ENÄÄ VOI TUOMMOISTA VOYERISTIÄ AUTTAA.
MUISTA PSYKIATRI!
eihän tuo koske mitenkään kysymääni asiaa?????
täällä jonkun paikan henkilökuntana, niin hyvä tapa kyllä vaatii, että laittaa oikean nimensä alle, näin sanoma saa voimaa, muuten on turha pieksää täällä suuta.
laittaisi nimeäsi tuohon alle, että kaikki voisimme todeta onko tuo sanomasi totta.
Oletko tyhmä?
Totta kai henkilökunnalla on täysin sama oikeus kuin sinullakin esiintyä täällä tuntemattomana.
Samat sanat sinullekin, "että laittaa oikean nimensä alle, näin sanoma saa voimaa"
Miksi kysyt tuota nimettömänä?
Kyllä sanoman pitää olla selvä näin nimimerkilläkin kirjoitettuna.
mionä en esiinny täällä minkään laitoksen/kylpylän henkilökuntana...tuliko ymmärrettyä???
en olekkaan tuo alkuperäinen "laillista" kirjoittaja, niin samaa mieltä olen ja tuossa näät rekisteröidyn minäni...uskallatkos samaan...
Vapaus;Alastomuuskylpylä nimikkeellä olevaa kylpylää ei ole olemassakaan.Kylpylöissä on paljon muutakin kuin yhteissaunat tai yleensäkin saunat,esim.tanssia,ruokailu .golfia sun muuta erilaisia toimintoja,siksi olet täysin väärässä väittäessäsi jotta kaikki kylpylän asiakkaat tulisivat pelkästään saunamaailman takia,kyllä siellä asiakkaista suurin osa käy muista syistä kun päästäkseen yhteissaunaanvaikka itselläsi ei muuta syytä kylpylään menoosi olekaan kuin pillunkyttääminen niin normaalit ihmiset saunovat muista syistä kuin sinä.,eivätkä silti ole mitään alastomuusvastustajia vaikka niin väitätkin. Kovapa ihmeparantaja luulet olevasi kun terveestä ihmisestä teet vielä terveemmän,siihen et kyllä pysty olitpa turisti v ai et niin mikään yli-ihminen et silti ole.
Tuollainen teksti jota tuossa viestissä kirjoitat todistaa juuri sen ettet itse ota mitään vastuuta kirjoituksistasi.Luulet vaan puolustavasi totuutta ja hyvyyttä silti herjaat,solvaat,haukut ihmisiä ja nimittelet heitä loukkaavilla nimillä,tuohan on kaikkea muuta kuin hyvyyden puolustamista.Ota jo paskiainen opiksesi ja lopeta tuo älytön viestitulvasi koska tein juuri rikosilmoituksen ja tutkintapyynnön tuosta tekstistäsi jossa nimittelet nimimerkin haltijaa eli yksityistä ihmistä paskiaiseksi.Kaikki 7033 viestiäsi ovat kaikki samanlaista valheeseen ja tietämättömyyteesi perustuvaa roskaa,jota yrität tuputtaa ihmisille faktana eli tosiasiana.Faktaa vapaudelle palstalla on esitetty lukuisissa viesteissä,silti väität vaan itsepintaisesti olevasi vain ja ainoastaan itse olevasi ainut oikeassa oleva vaikka kirjotat omat sanomisesi ristiin ja vastailet vieläpä omiin viesteihisi,ei silloin pidä nimitellä ketään miksikään kun ei omaa minkäänlaista käyttäytymissääntöjen tuntemusta eikä minkäänlaista kunnioitusta toisia henkilöitä kohtaan,silloin on paras itsesi kannalta pysyä poissa nettisivuilta julkisesti herjaamassa ihmisiä.
minäkin oon henkilökuntaa...kukas se sinä meistä mahdatkaan olla?????olisitkos kenties se, joka lähti miehen perään täältä??????
sallittua??????
ihmeestä tunnet tuon Vapaus-nikillä kirjoittavan ihmisen, hän kun eioo edes pannut kuvaansa tuohon rekisteröityyn ilmoitukseen.
Ja en usko että olet Katinkullan henkilökuntaa, ei siellä ole noin tyhmiä kirjoittavia ihmisiä.
ei tarvitse kyllä Vapaudenkaan kysyä sulta, mitä mieltä on alastomuudesta, taidan alkaa puolustamaan Vapauden mielipiteitä, te muut solvaatte ja loukkaatte häntä, kun hän vaan esittää OMIA mielipiteitään, ihan niinkuin tekin, ja molemmille se on perustuslain mukaan sallittua...siis vapauden mielestä ei KK: n kylpylän adam and eve osastolle tarvitse mennä pyyhe ympärillään, ei hän ole ehdottomasti sitä kieltänyt?????se ei ole vapauden mielestä naturismia....ja tiedätkö mitä...hänellä on oikeus olla sitä mieltä, ja samaa mieltä minä oon, vaikken oo ikinä käynyt siellä, enkä menekkään koska siellä näköjään esiintyy myös jotenkin pukeutuneita ihmisiä...kas koska minulla ei ole tuota "VILAUTTELIJAN" vikaa, mitä ajattelen niillä olevan,jotka hyväksyvät siellä pyyhkeisiin verhoutuneet ihmiset...hehän silloin ovat niitä, joilla on jonkinmoinen halu vilautella, ilmeisestikin olette niitä samoja, jotka kuljette iltaisin kadulla pelkkä ulsteri päällä, ja kun nainen sattuu vastaan tulemaan, niin ykskaks avaattekin ulsterin ja esitätte koko komeutenne 3cm mitassa:-)
ole pyyhkeen käytön sallivaa ilmoitusta..ei edes kylpylän kotisivulla???? vai näätkös siellä?????
ON REKISTERÖITY suomi24 käyttäjä, joten rikosilmoitus vaan, niin hänet on helppo saada kiinni...mitä ihmeessä te ns. henkilökunta ihmettelette, jos kerran vapaus on pilannut kylpylänne maineen, niin rikosilmoitus vaan...mutta kun poliisit lukevat näitä tekstejä täältä, niin saattaakin tuomio tulla ns: henkilökuntana esiintyville, koska te ootte riistänyt jonkun hmm..ei nyt voi sanoa että virkavallan anastus, vaan ehkäpä joku lievempi anastus tulisi kyseen, ja sen jälkeenhän vapaus voisi vetää teidät oikeuteen kunniansa loukkaam isesta.
Yrittäkää hyvä "henkilökunta" tuota...
lueppas tuon ukkopahuksen kirjoitusta, ja tee sama, minkä hän teki???uskallatko, minä en uskaltaisi sinuna.
Voi herran jestas sentään! Tuo Saunamaailma kun ei ole mikään naturistiosasto, vaan pelkkä kylpylän saunaosasto.
Siellä ei tarvitse toteuttaa mitään naturismia, vaan siellä saa olla alastomana jos niin haluaa, mutta mikään pakkohan siellä ei ole olla alastomana. Siellä saa ihan luvalla olla pyyhkeseen kietoutuneenakin.
Ja jos olisit lukenut nimimerkki Vapauden kaikki KK.sta kirjoittamat viestit, nin olisit varmasti huomannut, että hän on vaatinut saunamaailmaan EHDOTONTA ALASTOMUUTTA!
Naturismilla ei ole mitään tekemistä KK.n saunamaailman kanssa.
Tajuatkohan sinä "Klaus Trofobia"-Vapaus tätä?
kyttääjiä.
Silti kyttääminen ja kyttääjien turpaan vetäminen ovat molemmat kyseisessä paikassa kiellettyjä tekoja.
Hah hah haa, heh heh hee, BUAH HAH HAA!
Hih hi!
vapaus on aikaisemmissa viesteissään NIMENOMAAN VÄITTÄNYT, ETTÄ SAUNAMAAILMASSA ON EHDOTON PYYHEKIELTO.
Kun joku kumoaa vapauden valheelliset väittämät faktalla tiedolla, niin heti alkaa hänen taholtaan hillitön solvausryöppy. Jos hän vain esittäisi omia mielipiteitään, eikä markkinoisi niitä ehdottomana faktana, niin silloin asia olisi ihan ok. Mutta kun jää tappiolle, niin aloittaa toisten kirjoittajien solvaamisen, se ei ole mitään sananvapautta.
Jos esittää omia väitteitään faktana tietona, niin pitää pystyä esittämään myös pyydettäessä tietolähde, mistä tieto on peräisin. Tähän vapaus ei ole pystynyt koskaan.
".siis vapauden mielestä ei KK: n kylpylän adam and eve osastolle tarvitse mennä pyyhe ympärillään, ei hän ole ehdottomasti sitä kieltänyt?????se ei ole vapauden mielestä naturismia.."
Vaan kun on ja hyvin monesti. Ei usko, kun hänelle esitetään faktaa tietoa asiasta.
Löytyy aikaisemmista viestiketjuista useita kymmeniä viestejä, joissa hän KIELTÄÄ PYYHKEEN KÄYTÖN SAUNAMAAILMASSA.
Ps. Myös Katinkullan henkilöstö on aikaisemmin seurannut vapauden kirjoittelua asiasta.
teit vapaudesta...voivoi, arvaas kuinka kauan poliisit nauroivat jälkeesi, ja mihin heittivät ilmoituksesi:-))
otitkohan aamulla oikean värisen pillerin?????
Taisit vastata väärään viestiin?
Tuolla aiemmin kirjoittaneellahan on pilleri mennyt väärään kurkkuun, kun vaatii seinille kylttejä itsestäänselvyyksistä ;-)
Mielenkiintoinen näkökulma.
Taitaakin olla niin että totaalinen alastomuus KK:ssa ja naturismissa yleensäkkin ovat eräille kauhitsut juuri siksi että siinä ei ole minkäänlaista mahdollisuutta vilautteluun.
Kun kaikki näkyy koko ajan niin se on pervetikoille hyvin hankala tilanne.
Pyyhe toimii samanalaisena vilauttelusuojana kuin se kuuluisa ulsteri. Siksi se on pervojen suosiossa.
Rehellisen ja avoimen saunojan tunnistaa alastomuudesta. Alastomalla ei ole mitään peitettävää eikä mitään syytä peitellä mitään.
Peittelyyn on aina pervot syyt.
Älä valehtele.
Peittelyyn voi olla hyväkin syy ja yksi hyvä syy on se, että on kyllästynyt kyttääjien aiheuttamaan häiriöön.
Kytättävälle ei ole mitään merkitystä sillä seikalla, onko kyttääjä itse alasti, vai vaatteissa.
Kyttääminen on joka tapauksessa häiriköintiä.
Rehellisen ja avoimen saunojan tunnistaa siitä, että hän ei kyttää tai vahtaa koko ajan muiden alastomuutta tai sukuelimiä.
Koetapa ymmärtää tämä, jos vaan voit.
Kyttäämiseen on aina pervot syyt.
Muistatko, juhannuksen jälkeen eedenissä?
VAIN SAIRAAT JA KIEROON KASVANEET IHMISET, JOTKA TULISI SAATTAA HOITOON.
MITÄÄN ALASTOMUUSTERAPIAA EI OLE OLEMASSAKAAN, SE ON JA AINOASTAAN VAPAUDEN KEKSINTÖÄ.
KAIKKI SIITÄ PUHUVAT OVAT JOKO LÄÄKITYKSEN VAIKUTUKSESSA, TAI HOIDON TARPEESSA.
Totta kirjoitat.
Koko "alastomuusterapia" sana on vaan kyttääjien oma keksimä "hienompi" termi kyttäämisestä.