kertoo osotetta jollekkii virolaisen liikkeen sivulle joka möis esim. auran teriä, plus kaiken näkösiä lisälaitteita traktoriin?ois kiva vertailla hintoja
osaisko joku
rattori miäs
5858
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kotimaisuus
Kun tuommoset terät ei nii paljoo maksa täälläkää enempi semmosta puuhastelua vain. Jos osia tarvii toella ei se muutamista eurosta saa jäähä kiini.
hakemaan kyllä sitä joka syyllä pyritään pois kotua,tahtoo tulla helposti alkohoolin haku reissu,no ei paha sekään mutta asiaan,ikh:oon sivustoilta löytyy aikas paljo vaihtoehtoja. Tahtovat käyttäjät moittia että on kuluvaista laatua pitää varmaan paikkansa, mutta niin se vaan menee lasketaan terää alaspäin kulumisen mukaan ja sitte vaihto. Eihän oo vaikeata eihän.
Virolaiset sivut ovat .ee loppuisia. Kirjoita googlen alkuun vaikka traktor ym. : http://www.traktor.ee/
http://www.alvoro.ee/ jne.
Kävääsin kesällä viros Kohtla-Järvellä ja takaasi tulles tuli mielehen poiketa johonakin tr.tarvikeliikkees. No kaveri tiesi Tallinnan liepeellä tavaratalon ja poikettihin kattomahan. Kiinnosti nimittäin sikäläinen hintataso. No,"hämmästyin vallan kauhiast" kun liike olikin IKH:n Viron toimipiste.Kun "kruunin" kurssi euroon nähden oli selvillä, niin totesin tavaran olevan sielä kalliimpaa kuin IKH:lla Kauhajoella. Mutta ostaja porukkaa oli silti pirusti liikkeellä. Huomautin paikalle tulleelle myyjälle asiasta. Hän kertoi tietävänsä asian, kun oli ollut Kauhajoella kurssilla, ja totesi että kyllä se roundaaminen eli rahti sinne toki maksaa. Ymmärsin, että kun alkaa olla kilpailua niin, jopas hintakin tippuu?? Mutta niin kauan kuin IKH on sielä ainut tavaratalo ja ostajia liikkeellä, niin otetaan Virolaisilta ensin löysät rahat pois kilpailua odotellessa.