Miksi Kimistä ei pidetä

Riinan mietteitä

Niin miksi? Mielestäni Kimi on vähän liian hiljainen ja myös siksi omituinen ihminen. Hän ei ole avoin ihminen, joka päästäisi persoonallisuutensa valloilleen vaan pikemminkin pingoittunut ja sisäänpäinkääntynyt formulakuski verrattuna muihin enemmän railakkaisiin kuljettajiin.

Hän ei myöskään vaikuta osaavansa pitää hauskaa ja nauttia elämästä, eikä koskaan hassuttele niinkuin muut rennommat ajajat.

Tämä voi johtua siitä että kun Kimi on joskus kokeillut vaikuttaa rennommalle ja se on ollut niin läpinäkyvää yritystä että se on aiheuttanut myötähäpeää ja sitten välillä kaikki on mennyt överiksi ja yleensä aina kovassa humalassa.

Kimin ei pitäisi pingoittaa vaan yrittää olla rennompi niin hänestä varmasti tykättäisiinkin enemmän. Uskaltaa olla enemmän ihminen.

2

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juha82

      rento niin se välttämättä vaikuttaa heti suosioon.
      Jokainenhan on oma yksilönsä, olkoon sitten rento tai ei NIIN PITÄISI TYKÄTÄ YHTÄ LAILLA.
      Mun mielipide.

      Itsekin oisin julkisuudessa samanlainen, sisäänpäinkääntynyt.
      No comment much.

      • Kimifan

        Niin olisin mäkin, ja sitä paitsi on parempi olla vihattu siitä mitä on ku rakastettu siitä mitä ei ole. Pääasia on ,että Kimi ei esitä median edessä mitään omaa vaan on oma itsensä, oli Kimi - tai kuka tahansa muu julkisuuden henkilö- sitten iloinen hangonkeksipoika tai myrtsi suomalainen maalaisjuntti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      213
      1423
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1276
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      3
      1067
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      16
      996
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      928
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      890
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      59
      828
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      820
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      758
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      754
    Aihe