Ocean Drivellä vissiin parhaat shoppailumestat?
Vai kuinka?
Tarkoitus löytää farkkuja, sortseja, paitoja Gant, Billabong, Calvin Klein, Dolce Cabbana.
Hintataso?
OSTOSKESKUKSIA
7
2318
Vastaukset
- merkki on
tuo Gant? Ei ainakaan mikään kovin yleinen täällä Amerikan mantereella, en ole vielä missään nähnyt. Nettisivun mukaan merkkiä löytyy joistakin paikoista, Miamistakin.
- amerikkalainen
itärannikolta, mutta on ollut monen sijoittajan omistuksessa. Vuonna 2007 sen myi Sveitsiläinen perheyritys Maus Frere (joka mm. omistaa Lacosteen) muistaakseni ruotsalaisille.
- merkki on.
Ilmankos sitä ei Amerikassa juuri tunneta.
- ???
kannattaa vuokrata auto ja suunnata Fort Lauderdaleen Sawgrass Mills Malliin, joka on ihan huippuhyvä outlet mall. Merkkituotteita halvalla. Katso netistä ajo-ohjeet, helppo ajaa.
Tietysti Miami Beachiltäkin ostettavaa löytyy:), mutta siellä on kalliimpaa.- muija maalta
Sawgrass Milssissä on n 300 tehtaanmyymälää, joten eilaisia merkkituotteita löytyy. Ja halvalla! Varaa aikaa, siellä saa helposti päivän kulumaan jos jaksaa olla, välillä voi syödä ja kahvitella ja taas jatkaa ostoskierrosta. Kokemusta on!
- Ja tuulipuvussa
muija maalta kirjoitti:
Sawgrass Milssissä on n 300 tehtaanmyymälää, joten eilaisia merkkituotteita löytyy. Ja halvalla! Varaa aikaa, siellä saa helposti päivän kulumaan jos jaksaa olla, välillä voi syödä ja kahvitella ja taas jatkaa ostoskierrosta. Kokemusta on!
Juu, joka osaa vähänkin lukea mainoksia osaa päätellä että Sawgrass on "Floridan suurin ostari" jne.
Totuus on että Sawgrass on rahvaan tehdasmainen ostospaikka, ehkä sieltä jotain laatuakin löytyy tuurilla. mutta suurin osa kiinalaista krääsää.
Muut, korkeatasoisemmat ostoskeskukset ovat muualla mutta niitä on suomalaisjunttien hankala löytää ja niissä tuntee itsensä tuulipuvussa vaivautuneeksi. pikku vinkkinä voin kuitenkin kertoa teille että esim. Bloomingdale's on korkeatasoinen kauppa, jota ei löydy köyhälle rahvaalle joka paikasta. - vörtti
Ja tuulipuvussa kirjoitti:
Juu, joka osaa vähänkin lukea mainoksia osaa päätellä että Sawgrass on "Floridan suurin ostari" jne.
Totuus on että Sawgrass on rahvaan tehdasmainen ostospaikka, ehkä sieltä jotain laatuakin löytyy tuurilla. mutta suurin osa kiinalaista krääsää.
Muut, korkeatasoisemmat ostoskeskukset ovat muualla mutta niitä on suomalaisjunttien hankala löytää ja niissä tuntee itsensä tuulipuvussa vaivautuneeksi. pikku vinkkinä voin kuitenkin kertoa teille että esim. Bloomingdale's on korkeatasoinen kauppa, jota ei löydy köyhälle rahvaalle joka paikasta...jo mennessämme, että Sawgrass Mills on OUTLET-keskus. Mitähän se mahtaa tarkoittaa?
Se nyt vain on tyhmää maksaa liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2264359Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii702817Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942463- 472383
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431667Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5561419- 781349
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961344- 571340
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1261226