Miten saataisiin feikkiongelma kitkettyä pois palstalta,? joka ongelma aina vain näyttää jatkuvan??
Palstan feikkiongelma!
Jupe
16863
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Poistattaa feikit asiattomina viesteinä?
Mutta toisaalta feikeissä voi olla keskustelemisen arvoista asiaakin joskus. Onko siis välttämättä paha että niitä on? Mikä onkaan täsmälleen se ongelma?
Jotkut imitoi täällä toisia uskontoja. Pysyttäis lest(o)issamme, eikös juu?
juu, kyllä he voidaan luokitella ongelmaksi, ainakin kahdesta syystä:
1. Harhaanjohtavat monia lukijoita, mistä viesti tulikaan.
2. Heidän viestinsä on hyvin useasti pelkkää "räksytystä".
Voisi tehdä näinkin:
Ylläpito järjestäisi niin että koneen osoite näkyy.
Toisaalta, taitaa olla käyttäjiä myös yleisiltä paikoilta kuten esim. kirjastoista, ja sieltähän on helppo työntää "roskaa" tulemaan, kun ei voi henkilöä jäljittää.
Tuo kun menee tuonne yksityisyyden suojaan, jos IP näkyisi tämmöisillä julkisilla palstoilla. Kaiken lisäksi harva kuitenkaan kiinteällä ositteella kirjoittelee. Kotikoneetkin kun saavat aina uuden IP numeron palvelun tarjoajalta sekä noita numeroita esim. palomuurit tarkoituksella sotkee.
Ei niitä konsteja taida paljoa olla.
Yksi ainaski vois niitä vähentää.
Että' me jokainen viestittäsimme mahdollisesta feikistä, heti kun vähänkään epäilemme sellaista!.
Turhaa.Kirjoitin aikaisemmin niistä turhista feikkisyytöksistä. Heti jotkut meikäläiset on syyttelemässä feikiksi, jos arvostelu tulee liikkeen sisältäpäin. Eli niitä feikkausepäilyjä tulee jo paljon.
Annetaanko "feikkien leikkii"
vai mitä, tulisko tähän kannatusta?
Häivy muille palstoille leikkijä!!!
...feikki on tietyksi virtuaalipersoonaksi tekeytyvä jonkin toisen tunnettu virtuaalipersoona.
Provo on provosoiva kirjoitus tai kannanotto asiaan kuin asiaan, jolla ainut tarkoitus on saada ihmiset hiiltymään.
feikkiprovoksi. :)
feikkiprovo siis.
...kukaan ei tullut tästä nyt vain yllytetyksi toiminnan tasolla ;)
Minulle se ei ainakaan mikään ongelma ole, ehkä lestat joutuu kärsimään niistä eniten.
helluntailaisilla lievät ongelmat elämässänne, hohhoijaa..get a life. Mutta pliis, älkää pistäkö taas muijaanne paksuks :)