mitä te täällä purnaatte?

menkää torille pitämään puheita ja ryhtykää barrikaadeille!

sanoista tekoihin!
5209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..rohkea kannanotto :D

Oma nimi olis kiva yllätys seuraavaan vastineeseen.. jookosta-joo?
LOL
:D :D

Äänestä
  • Lammas-Martti

    Äänestä

  • Mene tumputtaa leninin, stalinin, trotskin, mao zedongin ja rosa luxemburgin kuvies eteen.

    Äänestä

Aivan! 60-luvulla ihmiset tekivät eivätkä vain marisseet. Ja paljon hyvää saatiin aikaan.

Äänestä
  • mutta aids ja vakituisten parisyhteiden muodostuminen lopetti lopulta koko hippiliikkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haloo? kirjoitti:

menkää torille pitämään puheita ja ryhtykää barrikaadeille!

sanoista tekoihin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu