tuotannolta. Sai kolmanneksi eniten pisteitä, eikä joutunut äänestykseen, koska tuotanto tiesi, että Johan olisi vaarassa pudota. Tuotanto pelaa eniten, mutta saa tällä tavalla takkiinsa, sillä ihmisillä äänestysinto laimenee koko ajan moisen puolueellisuuden takia. Siinäpä sitten tappiotanne itkette.
Liian läpinäkyvää Juhanin
suosimista
7658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tällä viikolla ei kannata äänestää ketään, säästetään rahat siihen H-hetkeen kunnes JUSSI lähtee ;)
Eihän Johanissa oo ees mitään erityistä karismaa. Se on liian tavallinen ja normaali. (Sellaista piirrettä tosin tavataan usein Tamperelaisissa ja Turkulaisissa). ;)
Niko, Andreas, Tero, Cheryll...jonkun heistä tää kisa ois pitänyt voittaa. Oli asukeissa vielä jokunen muukin vastaava, mutta pointtini on nyt se, että ne jotka jakavat ihmisten tunteet ja mielipiteet suuntaan tai toiseen, ansaitsisivat oikeastaan voiton. Niin noh, Terolla vielä mahdollisuus siihen. Henna-tatuointi lähtee ens sunnuntaina Iso Veljen iholta.
"Sai kolmanneksi eniten pisteitä, eikä joutunut äänestykseen, koska tuotanto tiesi, että Johan olisi vaarassa pudota."
Mitä ihmettä oikein höpötät. Äänestyksen perussääntönä on että KAKSI eniten ääniä saanutta on nimettynä. VAIN siinä tapauksessa että toiseksi eniten pisteitä saaneita on enemmän, äänestykseen joutuu enemmän kuin kaksi asukasta (eli kaikki ne joilla on toiseksi eniten nimeämispisteitä). Tällä tuotantokaudella äänet on menneet usein juuri tuolla tavalla ristiin ja siitä ehkä on syntynyt käsitys, että aina pitäisi olla enenmmän kuin 2 äänestyksessä, mutta niin ei ole. Perussääntö on edelleen 2eniten saanutta äänestykseen ja ihan oikeat nimet siellä tällä viikolla ovat.
Käsittääkseni talossa ei ole ketään Juhania.
Paitsi, jos tulee tasapeli esim, jos seuraava saa vaikka kolme pistettä jonkun muun kanssa, he ovat molemmat äänestyksessä. Eihän Johan olisi mihinkään lähtenyt. Ei todellakaan.
jota juuri ja juuri halutaan sietää ja jonka nimi on vaikka johan, suomalaisten
nimiversioiden käyttö on aiheellista koska suomenkieliset eivät tykkää käyttää
ruotsinkielisiä muotoja kuten JUUHAN, jookos.
Muuten voi tulla nokkaan tosi kovasti, kuten muinaisille Munsalan soutukerholaisille!
muuten JOHAN.Eikä Juha nimessä ole mitään vikaa tunnen monta Juhaa ja iha hyviä tyyppejä.