talousasiat kiinnostaa kovasti. Kertoi, että hänellä on pääomatuloja, vaan verotuksessa niitä ei ollut. Ei myöskään ansiotuloja kuin vaivaiset pari tonnia.
Laitetaanpa tältä vuodelta kunnon arvioverotus, että tyttö ilahtuu.
Laitetaanpa tältä vuodelta kunnon arvioverotus, että tyttö ilahtuu.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuskinpa noissa Cheryllin talousasioissa on mitään sen suurempaa mysteeriota verrattuna eräiden muiden tunnetumpien julkkisten verosuunnitteluun v:lta 2007.
http://viihde.mtv3.fi/uutiset/muut.shtml/742093?verot Tuolta listalta voi mainita mm. seuraavat nimet:
Avellan Viivi: ansiotulot 2 596, palautusta 496.
Dahlman-Räikkönen Jenni: ansiotulot 2 120, palautusta 299.
Mäntylä Jasmin: ansiotulot 13 303, palautusta 2291.
Sievinen Susanna: ansiotulot 12 515, palautusta 903.
Väisänen Riitta: ansiotulot 10 102, pääomatulot 4, palautusta 42.
Lopuksi yksi kunnon veronmaksaja
Sarasvuo Jari: 17 383 497.
paitsi jari ole sponssilla?
viivillä sponssi ja rikas mies.
jennillä sponssi ja rikas mies.
jasmin ja susanna normi pikku palkka.
riitta saa eu tukiaisia maatilan takia.
mutta cipalla ei mitään muuta ku pimee palkka minkä myöntäny jo.tajutkaa jo se ämmä on feikki,blondiuskaan ei ole aitoa mutta tyhmyys näköjään on.
ettei tiedä esim. "tukiaisten" olevan veronalaista tuloa, jota verotetaan ihan normaalisti ja näkyy myös noissa.
tuskin näkyy samassa verotuksessa tuloverojen kanssa.
olen väittänyt ettei tukiaiset olis veronalaista rahaa????
tyhmyyttä on ainakin alkaa näsäviisaaksi,ja varsinkin myöntää saavansa pimeetä palkkaa!!! :) :)
selittäis ainakin kaiken..
Kuudella egellä päivässä elää tosi käheesti - Katmandun slummissa!
Jos Stadissa tienaa 2.404 egee vuodessa, ja kun siitä verojen jälkeen jää 6 egee päivässä handuun kaikkeen elämiseen (yhtiövastike, vesi, sähkö, safka, kulttuuri, kledjut, spåpra...), ja kun sillä klaaraa vielä ilman firabelia, niin on toi C kova friidu.
C vois jeesata tota Hurstin kundii, kun se friidu haluu olla messissä noissa jeesihommissa niinku noille vähemmän tsemppaaville. Vois kato niinku oikeesti opettaa tsennaamaan noita muita vähäosasia kuinkan Stadissa budjataan vain kuudella egellä päivässä. Ois Hakiksessakin vähemmän lössii venaamassa skruudee.