Vaaka ja oinas

kokemuksia??

Millaisia kokemuksia vaaka & oinas suhteista?
Omista kokemuksistani hämmästyttävän tasapainoisia !
Vaa'alla on stimuloiva ja positiivinen vaikutus oinaaseen, samalla sopivasti rauhoittava.. ;)

6

2482

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4ds_

      Tota aluks meni ihan hyvin mut sit jätkä muuttu aika paljon. Mut sit tajusin et ollaan parempii kavereita ku et seurusteltais. Ja ollaan edelleen tosi hyvii frendei :)

    • kalaN

      Oppositiomerkit vetävät puoleensa, mutta ovat liian erilaisia parisuhteeseen ellei kartalla ole muita puoltavia tekijöitä.

      Oinaan ja vaa'an kohdalla se tarkoittaa sitä, että oinas haastaa riitaa ja saa raivarin kun vaaka ei lähde siihen mukaan. Vaaka taas ei kestä oinaan jatkuvaa meuhkaamista, vaan haluaa elää rauhassa. Hyvä puoli molemmlla on nopea leppymiskynnys :)

      Toisin sanoen vihaavat ja rakastavat. Aika rasittavaa kalan näkökulmasta.

    • aika paljon

      Hei! Meillä ainakin menee ihan hyvin, yli 24 vuotta olen ollut tuon oinas mieheni kanssa ensin oltiin 11 vuotta kihloissa ja naimisissa nyt 13 vuotta ja kaksi lasta ja myös ihania lastenlapsiakin jo on (lapsemme syntyivät kun olimme kihloissa). En kyllä päivääkään vaihtaisi pois... huumoriakin riittää..ja rakkautta myös...terveisin vaaka-mimmi...ps.eikä vielä mikään kauheen "vanha mummeli"...

    • vaaka/skorpioni

      olen vaaka/skorppari (välipäivänä syntynyt), oinasmiehen kanssa oli alusta lähtien todella suurta vetovoimaa toisiamme kohtaan, mutta oinas ei tätä myönnä, oltiin yhdessä vain kun hänelle sopi.
      hirveän hankalaa, vaikka kaikkien ystävienikin mielestä olemme sisimmiltämme tosi samanlaisia ja kumpikin tahtoo toisen. en tiedä mikä ongelma kokonaisuudessaan oli mutta ei tullut mitään. yhä kun näen tämän oinaan niin kyllä se saa sydämen sykkimään, vaikka nykyään oma kaksonen kainalossa;)

    • 00009

      Olen seurustellut pari vuotta oinaan kanssa. Tuntuu että loppujen lopuksi meillä ei taida olla mitään yhteistä.. luultavasti ero tulee kohta.

      Oinas kyllä ei haluaisi millään irrottautua tästä suhteesta, mutta minusta tuntuu ettei tästä tule mitään. Hän on koko ajan mustasukkainen ja vahtaa tekemisiäni.Aina pitäisi olla vastaamassa puhelimeen ja olla tavoitettavissa, tai hänen epäilyksensä nousevat. Myös se huomionhakuisuus ei oikein jaksa kiinnosta enää, en aina jaksaisi olla tyydyttämässä oinaan seksuaalisia tarpeita. Voisin elää vaikka jatkuvassa selibaatissa..

      Terveisin vaakatyttö 24v.

      • vaakaGirl

        olen itse ollut tekemisissä vuoden verran erääseen oinas-mieheen
        ja koko aika sama tilanne on... of... on... of.....
        ja nyt kuin en ollut enään tossun alla vaan kerrankin tokaisin suoraan,että tämä ottaa päähän hän selittelee ja keksii asioita mitkä saisi minut leppymään..
        AUTTAKAA MITÄ TEEN TÄMÄN KANSSA!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      116
      1084
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      851
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      454
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      441
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe