Vaaka ja oinas

Millaisia kokemuksia vaaka & oinas suhteista?
Omista kokemuksistani hämmästyttävän tasapainoisia !
Vaa'alla on stimuloiva ja positiivinen vaikutus oinaaseen, samalla sopivasti rauhoittava.. ;)
62482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tota aluks meni ihan hyvin mut sit jätkä muuttu aika paljon. Mut sit tajusin et ollaan parempii kavereita ku et seurusteltais. Ja ollaan edelleen tosi hyvii frendei :)

Äänestä

Oppositiomerkit vetävät puoleensa, mutta ovat liian erilaisia parisuhteeseen ellei kartalla ole muita puoltavia tekijöitä.

Oinaan ja vaa'an kohdalla se tarkoittaa sitä, että oinas haastaa riitaa ja saa raivarin kun vaaka ei lähde siihen mukaan. Vaaka taas ei kestä oinaan jatkuvaa meuhkaamista, vaan haluaa elää rauhassa. Hyvä puoli molemmlla on nopea leppymiskynnys :)

Toisin sanoen vihaavat ja rakastavat. Aika rasittavaa kalan näkökulmasta.

Äänestä

Hei! Meillä ainakin menee ihan hyvin, yli 24 vuotta olen ollut tuon oinas mieheni kanssa ensin oltiin 11 vuotta kihloissa ja naimisissa nyt 13 vuotta ja kaksi lasta ja myös ihania lastenlapsiakin jo on (lapsemme syntyivät kun olimme kihloissa). En kyllä päivääkään vaihtaisi pois... huumoriakin riittää..ja rakkautta myös...terveisin vaaka-mimmi...ps.eikä vielä mikään kauheen "vanha mummeli"...

Äänestä

olen vaaka/skorppari (välipäivänä syntynyt), oinasmiehen kanssa oli alusta lähtien todella suurta vetovoimaa toisiamme kohtaan, mutta oinas ei tätä myönnä, oltiin yhdessä vain kun hänelle sopi.
hirveän hankalaa, vaikka kaikkien ystävienikin mielestä olemme sisimmiltämme tosi samanlaisia ja kumpikin tahtoo toisen. en tiedä mikä ongelma kokonaisuudessaan oli mutta ei tullut mitään. yhä kun näen tämän oinaan niin kyllä se saa sydämen sykkimään, vaikka nykyään oma kaksonen kainalossa;)

Äänestä

Olen seurustellut pari vuotta oinaan kanssa. Tuntuu että loppujen lopuksi meillä ei taida olla mitään yhteistä.. luultavasti ero tulee kohta.

Oinas kyllä ei haluaisi millään irrottautua tästä suhteesta, mutta minusta tuntuu ettei tästä tule mitään. Hän on koko ajan mustasukkainen ja vahtaa tekemisiäni.Aina pitäisi olla vastaamassa puhelimeen ja olla tavoitettavissa, tai hänen epäilyksensä nousevat. Myös se huomionhakuisuus ei oikein jaksa kiinnosta enää, en aina jaksaisi olla tyydyttämässä oinaan seksuaalisia tarpeita. Voisin elää vaikka jatkuvassa selibaatissa..

Terveisin vaakatyttö 24v.

Äänestä
  • olen itse ollut tekemisissä vuoden verran erääseen oinas-mieheen
    ja koko aika sama tilanne on... of... on... of.....
    ja nyt kuin en ollut enään tossun alla vaan kerrankin tokaisin suoraan,että tämä ottaa päähän hän selittelee ja keksii asioita mitkä saisi minut leppymään..
    AUTTAKAA MITÄ TEEN TÄMÄN KANSSA!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia?? kirjoitti:

Millaisia kokemuksia vaaka & oinas suhteista?
Omista kokemuksistani hämmästyttävän tasapainoisia !
Vaa'alla on stimuloiva ja positiivinen vaikutus oinaaseen, samalla sopivasti rauhoittava.. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu