GOA: omatoimimatkan kustannukset

ensikertalainen83

Hei,

suunnittelen nyt ensimmäistä kertaa matkaa Pohjois-Goaan ja haluaisin itse räätälöidä matkani (säästää kustannuksissa, vapaampi aikataulu jne). Kuinka edulliseksi olette saaneet itse luotua oman pakettinne (sis. lennot&majoitus). Oma, paras hinta lennoille tähän mennessä on 484e (Hki-Goa-Hki) sis. paljon odottelua kentillä... Majoitusta olen vähän jo katsellut; onko jollain antaa hyvää&edullista hotellivinkkiä Pohjois-Goasta (vilkkaalta alueelta :))? Muutenkin olisin kiitollinen arviosta päiväbudjetille.

1

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarjous...

      "MYYNTI VIIKONLOPPUNA 15.−16.11.

      LENTOTARJOUKSET:

      Mumbai alk. 399 €

      Myyntiaika: 15.11. - 16.11.08
      Matkustusaika: 11.1. - 30.3.09"

      Tuli Finnairin viikkotiedotteessa.

      Kustannuksista siis. Lennot Helsinki-Mumbai-Helsinki 400-500 euroa. Mumbai-Goa-Mumbai alle satasen, riippuu vähän lennosta ja lentoyhtiöstä. Ihan hyvän huoneen saa Goalla jo noin 10-15 eurolla yöltä. Kalliimpia löytyy monentasoista ja halvempiakin. Ruuan saa muutamalla eurolla. Taksi lentokentältä Goalla maksaa noin 15-20 euroo. Linja-autolla kulkeminen on siellä melkein ilmaista ja vuoroja löytyy joka suuntaan.

      Minulta siellä menee asumiseen ja syömiseen ja kulkemisiin sun muihin ostoksiin noin 20-30 euroo päivässä. Halvemmallakin voi pärjätä, mutta ihan niin tiukasti en halua olla lomalla. Paljon enemmänkin saa menemään. Siellä esim. iskee usein hillitön osteluvimma jossain vaiheessa, kun löytyy kaikkea kivaa ja niiin edullisesti.

      Mumbaissa asuminen on paljon kalliimpaa kuin Goalla. Tulomatkalla joutuu olemaan yötä Mumbaissa, kun paluulento lähtee niin aikaisin aamulla, ettei Goalta ehdi siihen. Voi siellä kyllä notkua yön lentokentilläkin, muttei ole kovin kivaa. Mumbain ja Goan väliä voi kulkea myös junalla tai bussilla, jos haluaa siinä säästää. Lento vaan kestää vain tunnin ja junamatka 12 tuntia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      2014
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      82
      1460
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1394
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      11
      1147
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1057
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      983
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      40
      856
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      834
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      805
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      765
    Aihe