GOA: omatoimimatkan kustannukset

Hei,

suunnittelen nyt ensimmäistä kertaa matkaa Pohjois-Goaan ja haluaisin itse räätälöidä matkani (säästää kustannuksissa, vapaampi aikataulu jne). Kuinka edulliseksi olette saaneet itse luotua oman pakettinne (sis. lennot&majoitus). Oma, paras hinta lennoille tähän mennessä on 484e (Hki-Goa-Hki) sis. paljon odottelua kentillä... Majoitusta olen vähän jo katsellut; onko jollain antaa hyvää&edullista hotellivinkkiä Pohjois-Goasta (vilkkaalta alueelta :))? Muutenkin olisin kiitollinen arviosta päiväbudjetille.
1763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"MYYNTI VIIKONLOPPUNA 15.−16.11.

LENTOTARJOUKSET:

Mumbai alk. 399 €

Myyntiaika: 15.11. - 16.11.08
Matkustusaika: 11.1. - 30.3.09"

Tuli Finnairin viikkotiedotteessa.

Kustannuksista siis. Lennot Helsinki-Mumbai-Helsinki 400-500 euroa. Mumbai-Goa-Mumbai alle satasen, riippuu vähän lennosta ja lentoyhtiöstä. Ihan hyvän huoneen saa Goalla jo noin 10-15 eurolla yöltä. Kalliimpia löytyy monentasoista ja halvempiakin. Ruuan saa muutamalla eurolla. Taksi lentokentältä Goalla maksaa noin 15-20 euroo. Linja-autolla kulkeminen on siellä melkein ilmaista ja vuoroja löytyy joka suuntaan.

Minulta siellä menee asumiseen ja syömiseen ja kulkemisiin sun muihin ostoksiin noin 20-30 euroo päivässä. Halvemmallakin voi pärjätä, mutta ihan niin tiukasti en halua olla lomalla. Paljon enemmänkin saa menemään. Siellä esim. iskee usein hillitön osteluvimma jossain vaiheessa, kun löytyy kaikkea kivaa ja niiin edullisesti.

Mumbaissa asuminen on paljon kalliimpaa kuin Goalla. Tulomatkalla joutuu olemaan yötä Mumbaissa, kun paluulento lähtee niin aikaisin aamulla, ettei Goalta ehdi siihen. Voi siellä kyllä notkua yön lentokentilläkin, muttei ole kovin kivaa. Mumbain ja Goan väliä voi kulkea myös junalla tai bussilla, jos haluaa siinä säästää. Lento vaan kestää vain tunnin ja junamatka 12 tuntia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensikertalainen83 kirjoitti:

Hei,

suunnittelen nyt ensimmäistä kertaa matkaa Pohjois-Goaan ja haluaisin itse räätälöidä matkani (säästää kustannuksissa, vapaampi aikataulu jne). Kuinka edulliseksi olette saaneet itse luotua oman pakettinne (sis. lennot&majoitus). Oma, paras hinta lennoille tähän mennessä on 484e (Hki-Goa-Hki) sis. paljon odottelua kentillä... Majoitusta olen vähän jo katsellut; onko jollain antaa hyvää&edullista hotellivinkkiä Pohjois-Goasta (vilkkaalta alueelta :))? Muutenkin olisin kiitollinen arviosta päiväbudjetille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu