IHANAT RAVUT!!

veskari--

En oo koskaa enne tavannu yhtä ihania merki edustajia! Luen paljon horoskooppeja, eri merkeistä, tottakai, mutta ravut... Ne on ihania kirjoissa ja livenä!!

Mielikuviteikas, luotettava, sympaattinen, ovela, viisas ja luova! Tunteikkaisuus on kympinluokkaa! En ymmärrä muunmuassa sitä, et miten ne osaa vaistota toisten mielialan. Ihme olentoja!

Okei, no huono puoli jonka huomasin, on se, et ne ravut, on jokseenkin ujoja ja heikkoja.
Oikukkaita ainaki. Heikolla tarkoitan sitä, että ravuilla on tunnetusti kova kuori, jonka sisällä on pehmeä sisus, joka ei siis ole kova eikä vahva.

Vaikka ravut on kovia ja vahvoja ulkoapäin, on ne sisältä iha helevetin heikkoja pehmoja.

Mä kerran vahingossa riitelin yhen ravun kanssa. Aluksi se oli kova ja osas pistää hanttiin kunnolla vastaa mut menin liian pitkälle ja sain sen murtumaan.. Mä kadun sitä, oikeasti. Se asia jolla loukkasin oli tosi halpamainen.

Kuitenkin, listaan alaalle rapujen hyvät ja huonot puolet. Aion tehä samaa muistaki merkeistä, kuha kerkeän. Opiskelu on kiireistä aikaa.

Rapu: (oleellisimpia, persoona kertoo lopputuloksen)

mielikuviteikkuus
luovuus
oveluus
mysteerinen
luotettavuus
sympaattinen/empaattinen, tunteikas
viisaus
ystävällisyys
huolehtiva
rauhallisuus
huumorintajuisuus




- epäileväisyys
- herkkyys
- oikullisuus / itsepäisyys
- epävarmuus
- heikkous


Noi on niit oleellisimpia. Ja jos mietitte vikojen löytämistä, niin voin sanoo et plussapuolia löytää AINA paremmin.


sellasta

13

2215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rapunainen41

      osuit oikeaan niin hyvässä kuin pahassa.:)

      mulla on työkaverina kaksi veskaria joitten kanssa meillä menee huisin hyvin, ihania ihmisiä ootte! :)

    • sannuli

      sinäpähän ton tiiät........ mielestäs. t.yks rapu

    • Kyllä tuosta listasta tunnisti omia ominaisuuksia, ei se pieleen oo menny ainakaan!Kyllä minäkin murrun jos tulee henkisesti isku vyön alle, mut onneks en oo hirveen hanakka riiteleen:)

    • rapu on loppupeleissä vahvin.

      kuvitellaan aina,että ravu on sisältä heikko? omalla lailla kyllä,mutta määrätyllä tavalla erittäin määrätietoinen ja vahva,ainakin mikä asia koskee OIKEUDENMUKAISUUTTA!

      • jää liikaa rypemään

        ikäviin asioihin.mä käyn tilanteet ja faktat läpi ja otan opikseni tai totean että parhaani yritin.rapu on kuin feeniks lintu,se nousee aina entistä uhkeempana elämään kiinni.optimistinen elämän asenenne auttaa selviytyyn ja silleesti sitä jaksaa auttaa muitakin ystäviä ja läheisiä.ite oon rapunainen 34 v.


    • Rapu

      Heikko.ehkä jossain asioissa..Koska ei halua öykkäröidä eikä ketään satutta saataa näin tuntua..Mutta myös sitkeä ja periksiantamaton..

      • ehkä seon siksi, että

        Rapu lasketaan heikkoihin/heimoimpiin merkkeihin.
        Mutta Rapu on silti aika jääräpää sikeyteneen ja kaikkine muine puolustajan ominaisuuksineen.


      • juuri on
        ehkä seon siksi, että kirjoitti:

        Rapu lasketaan heikkoihin/heimoimpiin merkkeihin.
        Mutta Rapu on silti aika jääräpää sikeyteneen ja kaikkine muine puolustajan ominaisuuksineen.

        olemme herkkiä ja saatamme 'tuntua' siksi 'heikommilta', mutta myös siinä herkkyydessä on meidän voimamme. lisäksi olemme sinnikkäitä ja valtavan määrätietoisia kaikessa sellaisessa minkä koemme oppimisen ja tavoittelemisen arvoiseksi. ja olemme hiton hyviä Ihmisiä : )


    • rapu-akka

      nyt on kyllä hienoa olla rapu, kun noin kehutaan merkkiä :) Kerrankin joku näkee meidät jonain muunakin kuin katkerina ja mustasukkaisina idiootteina.

      Mutta miinuslistaan voisi laittaa vielä mustasukkaisuuden ja omistushalun, sitä kun tuntuu ravuilta (apua, ainakin minulta) löytyvän.

      Ja tottahan se on, että kun rapu lähtee tappelemaan se ei kuortaan murra sitten millään. Tappeluun lähdetään sanomaan aina se viimeinen sana, kukaan muu paitsi rapu ei saa viimeistä sanaa sanoa. Tappelusta tullaan kotiin mieluiten niin, että toinen on hyvin pahoillaan ja myymässä maat ja mannut ravun takia. Meissä ravuissahan ei ole koskaan mitään vikaa....

      • pinjamin

        itse olen rapu muikkeli ja olen huomannu saman asian. Vaikka tiedän olevani väärässä on sitä vaikea loppujen lopuksi myöntää..


      • erilaisia´´´´
        pinjamin kirjoitti:

        itse olen rapu muikkeli ja olen huomannu saman asian. Vaikka tiedän olevani väärässä on sitä vaikea loppujen lopuksi myöntää..

        taidan olla sinua paljon vanhempi rapuN, mutta minulla ei ole mitään vaikeuksia myöntää erehtyneeni tai olleeni väärässä jos niin on päässyt käymään en myöskään rupea väittelemään vain väittelemisen halusta. mutta väitteisiin vaadin perustelut.


    • pinjamin

      oikeessa olet. :) olen täysin samaa mieltä =)

    • Rapu88

      Veskariystävälläni on 2.2 päivä synttärit.

      Kahdeksan vuotta ollaan tunnettu ja koettu paljon asioita yhdessä. Edelleen soittelee minulle, että minun on lähdettävä bilettämään hänen kanssaan kahdestaan, vaikka monia muitakin kavereita on hänellä.

      Ihanan iloinen ihminen ja samalla realisti. Eikä ole muuten ainoa Veskari, jonka tunnen. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5736
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      61
      2917
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      94
      2596
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      410
      1698
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      104
      1460
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      30
      1269
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1209
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      268
      1023
    9. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      25
      996
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      42
      975
    Aihe