Mistä täydellinen morsiuspuku?

rammses

Onko etelä-suomen suunnalla liikettä josta saisi mittatilaustyönä tilattua puvun? olen aikaste pienikokoinen ja kun olen noista nettikaupoista pukuja katsellut niin onhan siellä kivoja, mutta mun tuurilla kuitenkaan ei ole sopivan kokoinen.. Tietty ei tarttis kauheen tyyris olla.. Ensi kesänä naimisiin ja haluaisin täydellisen puvun :) ensimmäinen avioliitto oli katastrofi eikä häätkään olleet ihmeelliset.. Nyt haluaisin ihanat häät ja täydellisen puvun,ihana mies on jo :) Mielessäni on ollut jo pitkään melkeinpä tarkka kuva puvusta.. Mutta eihän sitä tietty aina saa mitä haluaa =)

6

1299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TaijanKimallus

      Laittele viestiä [email protected], tilaan hääpukuja suoraan ulkolaisilta valmistajilta ja sadoista vaihtoehdoista varmasti löydetään sinullekin mieluinen omilla mitoillasi valmistettuna. =) Hinnat liikkuvat 180-350 euron välillä, suurin osa noin 250 euron puolin tai toisin sillä verottajan ja tullin lisäksi muita välikäsiä ei ole. Kerron mielelläni lisää tilaamisesta ja lähetän kuvia vaihtoehdoista (sekä myös kauttani tilatuista puvuista), otathan siis yhteyttä.

      ystävällisesti, Taija
      [email protected]

    • Löytänyt jo
    • neiti kesäheinä

      TRE:ella häägalleria tai joku vastaava nimi(en muista!). Puku löytyy silkkisenä jne, mutta hinta tonnin plus stressi ja finnit yms... Ite oli siinä ja tässä etten luovuttanut ja teettänyt, mutta sitten se puku kuitenki löytyi..

    • Sinulle...
    • Nimetön

      Lavem by Muotitalo Tyynelän liikkeissä saa tilattua itselleen juuri sellaisen puvun kuin haluaa ja aivan omille mitoillesi tehtynä. Voit suunnitella puvun itse tai valita valmiista mallistosta.
      Tilasin itse heiltä puvun syyshäihini ja olin todella tyytyväinen palveluun ja pukuun. Olen kokoa 30 ja aika lyhytkin vielä, puku oli aivan kuin minulle tehty.
      Liike on Mannerheiminkadulla siinä urheilukeskusta vastapäätä.

      • Ketjun aloittaja..

        Löysin jo täydellisen ja halvan puvun.. Nyt vain mietityttää että mitä sen suhteen tekisi kun kesällä en ole enään näissä pienissä mitoissa ;)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      275
      3435
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      105
      1746
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      238
      1413
    4. 74
      1346
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      65
      1243
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1107
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1099
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1001
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      907
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      18
      873
    Aihe