Sdp, Kepu, Kokoomus liitto

Oli taas niin mairea kuva Hanna Marvasta ja Eki Raittilasta lehdessä kun sopivat puolueliittoumasta. Sen vielä ymmärtää ainahan aatteensa myyneet demarit ovat kokoomuksen kanssa veljeilleet mutta että kepukin lähti mukaan. Tähän astihan ovat olleet niin vastaan kaikkea mutta nyt pari pj:n paikkaa sai päät kääntymään.
2392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toivottavasti keskusta ei päästä Anneli Konttinen-Kaunoa mihinkään lautakuntaan. 24 ääntä saanut lähikasvattaja oli koko viime kaudenkin sosiaalilautakunnassa. On aika pelottavaa, että kuka tahansa vähänkin ääniä saanut voi istua esim. huostaanotoista päättämässä. Kunnalliset luottamusmiestehtävät olisi syytä jakaa vain niille, jotka ovat todella tulleet valituiksi. Lautakunta ei sovi täyte-ehdokkaiden lohdutuspalkkioksi.

Äänestä

Erkki Raittila on melko äijä. Kannattaako sossujen ihmetellä kannatuksensa häviämistä, kun ei heillä ole laittaa näkyville kuin näitä käpyjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vassari kirjoitti:

Oli taas niin mairea kuva Hanna Marvasta ja Eki Raittilasta lehdessä kun sopivat puolueliittoumasta. Sen vielä ymmärtää ainahan aatteensa myyneet demarit ovat kokoomuksen kanssa veljeilleet mutta että kepukin lähti mukaan. Tähän astihan ovat olleet niin vastaan kaikkea mutta nyt pari pj:n paikkaa sai päät kääntymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu