estää karsintojen aloittamisen. Kohta loppuu se kortin lätkiminen kaikilla suomalaisilla kaikissa muodoissaan. Mitä meidän sitten pitäisi tehdä? Pelata RAY:n Jokeripokeria vai?
Pokeritähden karsinnat peruttu
8
604
Vastaukset
- parempi juttu
suomalaiset oppii vasta sitten kun ne pakotetaan.
- gfD_1
hyvä uutinen hyvä uutinen
- a la veikkaus
Idioottien luvattu ma suomi yrittää taas astua etulinjaan, kansan täydellisellä kontrolloinnilla.
Valtio päättää minne saat rahasi laittaa, kohta se kertoo sinulle myöskin milloin ja missä saat hengittää. Hyvä Jouni laiho ja muutkin veikkauksen /Rayn riemuidiootit..
Paimentakaa vaan määkivä suoomen kansa riippuvaisiksi omista paskoista palveluistanne ja tehkää peliriippuvaisia yhä enemmän ja enemmän.
Pistäkäähän jo ne peliautomaatit sinne vanhainkotiinkin vaan ja taputtakaa itseänne selkään nostamalla palkkaanne.
- pasianssia..
pysyy taloutes kunnossa, eikä meidän veronmaksajien tarvi kustantaa sun pelisairauden hoitokustannuksia...
- ---
Kyl vaan, taloushan pysyy kunnossa sillä että joutuu rayn ja veikkauksen "suomalaisuutta edistävään" monopolin kouriin rikastuttamaan kaikkien rakastamaa Jounia. JES!
- jihaaa!!
--- kirjoitti:
Kyl vaan, taloushan pysyy kunnossa sillä että joutuu rayn ja veikkauksen "suomalaisuutta edistävään" monopolin kouriin rikastuttamaan kaikkien rakastamaa Jounia. JES!
Jouni o KINgi! JIJiJIjjIjIJijiiaaaahahahaaaa!!! jeeee!!! hyvä jouNI! hhaa jJWEJEjJJEjEJJEjejej!
JeJsss! jeeeee! JeS!
- Pokerin pelaaja
Kattokaa jumalauta markettien pelikoneille, aina samat mummot/nuoret pelaamassa. Miksei pelikoneita sitte kielletä??
- lukee?
karsinnathan pelataan netissä, joten miten ne nyt on estetty kun ei muitakaan nettipelejä ole?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.17210422- 552833
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822568- 862402
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1482129Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2441978- 451421
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131405Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211225Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34883