kari tapion laulu on ok .mutta konserttien ohjelmisto rakenne on unettava .orkesteri mokailee aika paljon ,kari pelastaa mitä pelastettavissa on
konsertit unettavia
5
682
Vastaukset
- a duurin tauno
Pese korvasi.
- OBS!***
Olen kyl täysin eri mieltä, ohjelmisto ei todellakaan ollut unettava, eikä bändi mitään mokaillut ainakaan Finlandiatalolla. Ihan höpöhöpö-juttua tuollainen. Bändissä Suomen parhaita muusikkoja.
terveisin
musaope- vibraatto
Kari ja "Hänen Orkesterinsa" laulu ja soitto ovat mielestäni ammattitaitoista ja värikästä kuunneltavaa.
Karin ääni on vain parantunut ajan myötä ja vibraattokin on ollut aina luonnollinen ja aivan selkäytimessä väreitä aikaan saavan kaunista ja pehmeää.
Juuri vibraatto saa Karin lauluihin sen "kultaisen värin", niin hitaissa (esim.Yön väistyessä) kuin myös nopeimmissakin (esim. Preerian keltaruusu) kappaleissa.
Harmi vain kun näitäkään kauniita kappaleita ei soiteta radiossa. Miksihän? - sydäntyyny
vibraatto kirjoitti:
Kari ja "Hänen Orkesterinsa" laulu ja soitto ovat mielestäni ammattitaitoista ja värikästä kuunneltavaa.
Karin ääni on vain parantunut ajan myötä ja vibraattokin on ollut aina luonnollinen ja aivan selkäytimessä väreitä aikaan saavan kaunista ja pehmeää.
Juuri vibraatto saa Karin lauluihin sen "kultaisen värin", niin hitaissa (esim.Yön väistyessä) kuin myös nopeimmissakin (esim. Preerian keltaruusu) kappaleissa.
Harmi vain kun näitäkään kauniita kappaleita ei soiteta radiossa. Miksihän?Ei unettanut ainakaan siellä konsertissa,missä olin. Eikä ole milloinkaan aikaisemissakaan unettanut. Päinvastoin,piristi ihanasti marraskuista arkea. Orkesteri soitti aivan upeasti,vaan jos joku kuvittelee soittavansa paremmin,siitä vaan Karilta hommia kyselemään.
Ja hatunnosto Karille: oli Järvenpään konsertissa kuumeessa,vaan veti silti aivan upean keikan encoreineen. Ammattitaidolla ja sydämellä.
- rumpusaundi
Orkesterissa ei todellakaan ollut mitään vikaa. Solistilla oli oman paikkakuntani konsertissa flunssa,joten ei ketään halannut ymmärrettävästä syystä. Keikan veti ihan mainiosti, kröhästään huolimatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510223
- 525010
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422181Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131581Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31971Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24953