ruoka

on pakkomielle

Ajattelen ruokaa jatkuvasti. Mitä olisi kiva syödä, mitä olisi kiva kokata seuraavaksi. Mietin, miltä syöminen tuntuisi - ihan hullua. Mulla on ruokaan niin vääristynyt suhde.

Olen ruvennut syömään salaa ja piilottamaan ruokaa, että voin syöpötellä kun olen yksin kotona. Piilottelen tyhjiä keksipaketteja, karkkipusseja, pastaa ettei avopuolisoni näkisi niitä roskiksessa. Vien ne myöhemmin salaa roskiin.

Olen lihonut, ihmekös tuo ja lihominen jatkuu. En saa ajatuksia irti ruoasta ja voisin syödä koko ajan. Syön hyvään ja pahaan oloon, syön vaikka ei todellakaan ole nälkä.

Tää on ihan sairasta..

1

602

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuo on

      mutta jos kaipaat kohtalokaveria niin täällä on yksi. Syön niin etten jaksa edes puhua.. pakko laihduttaa, muuten menee vaatteet uusiksi. Tämä on vaikea asia, salattu asia. En osaa auttaa sinua, mutta tiedät kuitenki sen ettet ole yksin ongelmasi kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      2055
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      709
      1382
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      105
      1132
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      126
      986
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      914
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      805
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      672
    8. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      15
      632
    9. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      76
      563
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      511
    Aihe