Coa ,Hotelli Marinha Dourada

Onko teillä Marinha Dourada hotellista tietoa Intian Coalla, Calangute ?
menen sinne 15. 1 -09 alkaen 2 viikkoa .
-onko hyvän tasoinen
huoneiden varustelu
-suihkut , wc siistit , lämminvesi
-siivotaanko monesti huoneet
Onko tietoa hyvistä ruokapaikoista ?
-iltamenopaikoista
Kaikesta kyseistä paikkaa koskeva tietoo olisi hyvä saada . Plussat ja miinukset
Kiitos
91279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En tarkoita tätä milään pahalla (pilkunviilasuasenteella), mutta tarkoititko Goa ?

Äänestä
  • Kirotus vihree tuli :-)
    Tarkoitin juuri Goaa Intiassa

    Äänestä

tuoreempia vastauksia ei hirveästi näytä tulleen, niin sen verran voin vuosia sitten hotellissa olleena sanoa, että ihan hyvä hotelli on. Siistiä on ja palvelu pelaa, vesi tulee ja menee. Perusvarustelu, jääkaappi ja ilmastointi löytyy. Ainoa miinus on syrjäinen sijainti, ja pakko on keskustaan mennessä jompaan kumpaan suuntaan karauttaa taksilla, sen verran kilometrejä kertyy, etten ainakaan minä jaksa kävellä. Lähitienoille on avattu ravintoloita sitten meidän jälkeemme, jos ei halua vilkkaampaa menoa, ja itse hotellissa tietty voi syödä, mutta syöminen on kallista. Rauhallinen ja kaunis paikka, ja kunnolla ei Intiassa tiedä olevansakaan, jos vain hotellialueella pysyttelee.

Äänestä

Kolme kertaa Goassa käyneenä ja yhtä monta kertaa ko. hotellissa yöpyneenä voin kyllä lämpimästi suositella paikkaa, hyvän valinnan olet tehnyt! Hotelli sijaitsee kauniilla, rauhallisella paikalla ja henkilökunta on ystävällistä. Taksi on kätevä menopeli iltaisin eikä tosiaan maksa maltaita. Hyvistä ruokapaikoista täytyy mainita ainakin Calanguten rannassa oleva Mela, taivaallista tandoori Kingfishia & kanaa.. Tykkään kyllä hotellin omastakin raflasta, cheese garlic naan parasta mitä olen Goassa maistanut ja aika monessa paikassa tullut testattua ; )

Äänestä

Kiitos Teille vastauksista Intian Goa koskien .
Olen kyllä matkaillut jo "muutamassa " kaukaisessa
maassa , joten kokemusta on .
Olen sopeutuvainen "immeinen " niin kyllä minä pärjään noillakin tiedoilla Teiltä.

Äänestä

Hei,
Olimme maaliskuussa vaimoni kanssa Marinha Dorouda hotellissa. Pidimme hotellista, joka on rakennettu rauhalliselle paikalle kahden järven rannalle, joten on avaruutta katsella maisemia. Hotellin ruoka oli mielestämme erittäin hyvää ja hintatasokin todella edullinen laatuun nähden. Ihana Tandoori liha annos vain 240 rupia siis alle 4 euroa ja 5-6 Kings prawnsia noin 5 euroa. Useimpina iltoina erikoismenu ja ohjelmaa järven rannalla, se oli myös hinnaltaan edullista ja nautittavaa.
Matka rannalle (Bata) pari kilometriä, johon bussi vie päivällä maksutta tunnin välein. Taksimatka keskustaan maksaaa 150-200 rupiaa 2-3 euroa, joten maksoin sen mielelläni siitä rauhasta ja hyvästä ympäristöstä jossa hotelli sijaitsi. Huoneissa ilmastointi, jääkaappi ja minibaari, puhdas ja hyvä hotelli, suosittelen.

Äänestä
  • Ranta on kyllä BAGA

    Äänestä

  • kukkanen *2 kirjoitti:

    Ranta on kyllä BAGA

    hei

    mikä on tämän hotellin hintataso ja oletteko varanneet huoneen suomalaisen matkatoimiston kautta, netistä vai paikanpäällä?

    Äänestä

  • hinnat kirjoitti:

    hei

    mikä on tämän hotellin hintataso ja oletteko varanneet huoneen suomalaisen matkatoimiston kautta, netistä vai paikanpäällä?

    Aurinkomatkojen kautta me ollaan tuo varattu.
    Tosi hyvä hotelli; jos vielä neljännen kerran mennään Goaan, niin tuo on ihan selkeä valinta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelax kirjoitti:

Onko teillä Marinha Dourada hotellista tietoa Intian Coalla, Calangute ?
menen sinne 15. 1 -09 alkaen 2 viikkoa .
-onko hyvän tasoinen
huoneiden varustelu
-suihkut , wc siistit , lämminvesi
-siivotaanko monesti huoneet
Onko tietoa hyvistä ruokapaikoista ?
-iltamenopaikoista
Kaikesta kyseistä paikkaa koskeva tietoo olisi hyvä saada . Plussat ja miinukset
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu