hei! olisiko täällä ketään kuka olisi tullut hyvin nopeasti synnytyksen jälkeen uudestaan raskaaksi? mikä sai epäilemään uutta raskautta???
itellä tilanne on että huimaa usein seisomaan noustessa (päivittäin), ajoittain etoo ja mahassa joskus "tuntuu". mietin oisko nää taas vaan ihan normaaleja tuntemuksia tässä vaiheessa, synnytyksestä 3kk.
itellä tilanne on että huimaa usein seisomaan noustessa (päivittäin), ajoittain etoo ja mahassa joskus "tuntuu". mietin oisko nää taas vaan ihan normaaleja tuntemuksia tässä vaiheessa, synnytyksestä 3kk.
Vastaukset 8
Vanhimmat
että olet ainoa joka sikiää??
tällä palstalla sitä vaan edelleenkin liikkuu ihmeellistä porukkaa kun pitää viisastella ja olla pahansuopia!
en oleta että "olisin ainoa" vaan tiedustelin lukeeko palstaa kukaan kuka olisi ollut samanlaisessa tilanteessa...
ymmärrän mitä tarkoitat viestilläsi. Mulla oli synnytyksestä kulunut 5 kuukautta ja olin taas raskaana. Kaikki samat oireet oli kun ekassa raskaudessakin. Vaikea sitä oli uskoa mutta totta se kuitenkin oli. Kannattaa tehdä testi.
7kk synnytyksestä ja raskaana. Imetin vielä ihan täysillä edellistä ja yhdet menkat ehti tulla, seuraavia ei koskaan kuulunut..:)se ja pieni kuvotus sekä iso väsymys pisti tekemään plussatestin.
muakin kovasti väsymys painaa. on uutta, vaikka pientä väkeä hoidankin. alkoi taannoin, ihan ihmettelin kun niin mua väsyttää, oikeen semmosta painostavaa väsymystä, muttei kuitenkaan joka ilta/päivä? oliko teillä?
kiva kun tulee asiallisia vastauksia :-)
Joo, sellasta väsymystä ei saa vauvan kanssa valvomalla aikaseks..niin totaalista, että piti mennä mummolaan peiton alle lepäämään muutamaksi päiväksi, en olis millään pystyny hoitaa vauvaa. Luulin kyllä ensin, että väsymys johtu stressaavasta tilanteesta joka sattu samaan aikaan, mutta olikin sitten uusi pikkuinen tulollansa..
kun uudelleen tärppäsi. On kyllä ollu aika paljon erilaista kun ekalla kerralla, vaikka tuttujakin oireita on. Väsymys on kyllä välillä ihan ylipääsemätön ja huonoa oloa ja päänsärkyjä on myös ollu niin kuin aiemmassakin raskaudessa... Nyt oon myös tosi kiukkunen ja itkukin on enemmän herkässä. Rinnoissa ei oo ollu minkäänlaisia tuntemuksia vaik ne oli viimeeks tosi kipeet aluks. Ja ihme kyllä hedelmiä ei tee yhtään mieli, kun viimeeks niihin oli koko ajan himo...
Poika oli 3kk kun tein positiivisen testin. Ikäeroa vauvoille tulee 11kk. Mä vaan jotenkin tiesin jo muutamaa päivää ennen ku menkat oli myöhässä et raskaana ollaan taas ja kun olivat sen päivän myöhässä niin tein testin joka vahvisti mun epäilykset.