club paradiso

onko kukaan ollut kyseisessä hotellissa? minkälainen oli?
71874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä, siellä on ollut jo paljonkin suomalaisia. Lisää tietoa hotellista löydät kun esim. käytät hakua tällä palstalla.
Meidän oma kokemus kyseisetä hotellista oli kaikkea muuta kuin tasokas, mitä olisi toivonut sillä olevien tähtien lukumäärällä.

Äänestä
  • Millä tavalla oli kaikkea muuta kuin tasokas? :)

    Äänestä

  • seleväon kirjoitti:

    Millä tavalla oli kaikkea muuta kuin tasokas? :)

    Kuten aiemmin laiton selaa vanhoja viestejä, sieltä löytyy paljon hotellista.
    Itsellämme oli vikoina mm. hometta kylpyhuoneissa, lampunvarjostimet rikki, viemärit haisivat eivätkä vetäneet, kosteusvaurioita ym. ym. ei niitä enää jaksa kirjotella uudelleen, joten selaa vanhoja viestejä.
    Toisilla kyllä oli ok huoneistoja mutta meidän kohdalla surkeita.

    Äänestä

  • hei hei hei club paradiso..... kirjoitti:

    Kuten aiemmin laiton selaa vanhoja viestejä, sieltä löytyy paljon hotellista.
    Itsellämme oli vikoina mm. hometta kylpyhuoneissa, lampunvarjostimet rikki, viemärit haisivat eivätkä vetäneet, kosteusvaurioita ym. ym. ei niitä enää jaksa kirjotella uudelleen, joten selaa vanhoja viestejä.
    Toisilla kyllä oli ok huoneistoja mutta meidän kohdalla surkeita.

    Eli oltiin perheen kanssa ko. hotellissa ja musta kaikki toimi ihan hyvin eli ei mitään vikaa huoneessakaan. Päinvastoin, se oli positiivinen yllätys kun oltiin varauduttu ihan normi huoneeseen (meitä oli 2aik lapsi) missä kaikki nukkuu samassa mutta saatiinkin huone jossa oli kaksi makkaria ja tupakeittiö erikseen =)

    Joku valitteli että ruoat huonoja..? Meistä ei ainakaan kukaan ehtinyt viikossa kyllästyä ruokatarjontaan jota oli siis koko ajan tarjolla. Tai hups, iltapäivällä oli jopa se 1½ pätkä ettei saanut mitään mutta muuten sitä löytyi kyllä. Kannattaa maistaa niitä turkkilaisia lettuja (en muista nimeä) joita saa haluamallaan täytteellä.Mutta meille siis ainakin maistui ruoat, jopa lapselle joka on välistä ronkeli ruoan suhteen.

    Ja se oli kiva kun siltä ala-altaaltakin sai mehua ja vettä ettei tarvinnut aina lähteä sinne pääaltaalle hakemaan juomista baaritiskiltä.

    Mutta kyllä ainakin mein poppoo oli ihan tyytyväinen matkaamme,mitä nyt paluulennon kanssa oli "pientä" myöhästymistä ja sen sellaista dramatiikkaa.

    Äänestä

Kävimme lokakuun alussa Club paradisossa. 2 aik ja 3 lasta. Olimme todella tyytyväisiä lomaan, tämä oli viides Turkinloma. Ruoka oli todella monipuolinen ja sitä oli paljon. Lapsetkin tykkäsivät. Poistuimme vain kerran hotellialueelta, koska viihdyimme siellä niin hyvin. Meillä oli kolmio joka oli tosi tyylikäs ja hyvällä paikalla. Saksalaisia siellä on tosi paljon, mutta he käyttäytyivät hyvin.

Äänestä

heikkoa keskitasoa. Luokitus on aivan pielessä. Monista all inc.-hotelleista, missä olemme lomailleet, tämä oli toiseksi huonoin.

Jos on lomaillut korkeatasoisessa täyden palvelun hotellissa, huomaa hämmästyttävän eron Club Paradisoon, jolle annetaan jostain käsittämättömästä syystä 4*!?

Äänestä

4aikuista ja 5lasta. Kahdessa eri huoneistossa majoituttiin. Huoneistot oli suuria 2mh oh/keittiö ja siistejä. Toisessa huoneistossa ei ilmasointi ekana iltana toiminut, mutta soitolla respaan saatiin korjaaja pojat paikalle.
Ruoka oli hyvää ja sitä oli PALJON! Myös lapsille mieleistä spagettiä ja ranskalaisia löytyi. Juomia sai hyvin joka altaalla, yläaltaalla oli vielä erikseen välipalatarjoilu sämpylöineen, makeine kakkuineen ja hedelmineen.
Henkilökunta ystävällistä, eikä mitään lääppimisiä edes teini-ikäiselle blondillemme olut.
Rannalla oli oma rantabaari ja juomat sekä pizzat/hampparit ja ranskalaiset kuului myös hintaan.
Ainoat huonot puolet todellakin se, että paluulento oli monta monta tuntia myöhässä ja se, että hotellialueella on todella PALJON rappusia ja siinä helteessä niiden kiipeäminen tuntui todella ylivoimaiselta. Myös se, että paradiso on lomamatkojen "viimeinen" hotelli, eli lentokentältä hotellille kuljetus kesti kolmisen tuntia!
Mekin taas loppukesästä turkkiin suuntaamme samalla kokoonpanolla, tällä kertaa kohteena luultavasti belek.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rftgyhvgjhnb kirjoitti:

onko kukaan ollut kyseisessä hotellissa? minkälainen oli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu