Uuden avaimen teettäminen Puntoon

Onko tietoa, tai omakohtaista kokemusta, että pystyykö 2000 luvun alun Puntoon teettämään avaimen jo avainsuutareilla (Jos toinen avain mallina). Siten että sillä saa myös auton käyntiin ja toimii muutenkin, eikä vain esim saa ovia auki.
Vai onko ainoa vaihtoehto tilata avain Delta-autosta.
51467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainakin mulle on sanottiin kun ostin käytetyn Stilon liikkeestä ja oli vain yksi avain niin jollakin isommilla suutari/avain liikkeillä on laitteet joilla pystyy ohjelmoimaan uuden avaimen samantien rekkarin perusteella saavat tiedot ja auto lähtee käyntiin.
Tiedä sitten pitääkö paikkaansa.
Uusi avain Delta-autosta maksaa 300e!! ainakin Stiloon.

Äänestä
  • maksaa noin 70,- €.

    Äänestä

Vaihdatin Puntooni virtalukon haittalevyt lukkosepällä edullisesti viime kesänä. Avain ei meinannut kääntyä hyvin lukossa. Avaimetkin on vähän kuluneet mutta en vielä vaihtanut niitä.

Äänestä
  • http://fiatforum.ath.cx/

    Kehoitettiin ensin kokeilemaan "Laita puhdistusainetta virtalukkoon, suojaa rätillä kun pistät paineilmaa virtalukkoon" systeemiä.

    Periaatteessa voisi avata virtalukon ja puhdistaa itse lukon sisukset.
    Mikäli ei auta, sitten vaihdattaa muutaman haittalevyn jotta avian ei lähde moottorin käydessä pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puntoman kirjoitti:

Onko tietoa, tai omakohtaista kokemusta, että pystyykö 2000 luvun alun Puntoon teettämään avaimen jo avainsuutareilla (Jos toinen avain mallina). Siten että sillä saa myös auton käyntiin ja toimii muutenkin, eikä vain esim saa ovia auki.
Vai onko ainoa vaihtoehto tilata avain Delta-autosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu