Olikohan Vorssan poikii

Olikohan tää juttu ex Vorssan kaverista?
http://www.iltalehti.fi/turku/200811178604653_tu.shtml
81943
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jep

Äänestä

Ai tommoseks meni!
Huikankehän tenuremmiähän kaveri oli jo ennenku nykypolvi edes oppi sanaa "Huikankehä". Tuttu sälli.
Aika monasti samoja kuvioita (jopa naisiakin) junioreina kaluttiin.
Ja yks reiluimmista sälleistä mitä noissa kuvioissa ikinä pyöri!
En oikein voi käsittää tätä!
Varsinkin kun ne todelliset kusipääsisuskalut omaavat on yhä vapaina, siis ne, jotka ei oo kuollu.
(minäkin,..)
Kyllähän mä ton tapauksen tuoreeltaan täällä bongasin mutta en ois uskonu että tuttuja ovat.
Eli te jotka nyt pyöritte siellä Wahrenin puistossa ja nuorisotiloissa ( sillon se oli vielä Tetsi)
..teistä kovimmista sitten tulee tämmösiä.
Kiltti pitkätukkanen lapsenkasvoinen sälli oli nuorempana ja kovasti tyttöjen makuun.
Näin se elämä heittelee!
Mä oon ihan oikeesti nyt ensikertaa tällä foorumilla todella järkyttynyt.
Tiesin mä J*nn*n noista pikkukupruista sun muista aikanaan mut se oli sillon sitä eloonjääntiä se. Ja välillä poika käväs Riihimäellä suorittamassa. Mut ne oli nyt lähinnä maksuvälinejuttuja noi.
Eikä varmasti ollu väkivaltanen juniorina!
Kuka saatana ne hömppätabletit ja huimausaineet siihenkin kylään toi?
Kyllä on kamala seurata sivusta miten ihan sille vanhalle kaveripiirille käypi!
60% entisistä kavereista on mullissa, 20 % linnassa ja sitten me karanneet.
Lähtekää pois sieltä! Heti kun pystytte!
Jos vähänkin ootte villejä!
Ei noin pienessä kylässä voi villeillä, aina jää kiinni ja sitten on tie pystyssä!
Pikkujutut kuuluu miespuolisten normikehitykseen, väittäisin.
Sitten kun alkaa käry käymään ja ei oo enää paluuta normiarkeen, pahaks menee. Pojat on samanlaisia kaikkialla mutta tie ei nouse niin nopeesti pystyyn kun jää aikaa ajatella.
Siellä käry on aina melkovarma ja haeppa sitten töitä yms. kun kaikki tuntee jo kaukaa hajusta.
Mä tiedän mistä puhun!
Mun oli pakko häipyä sieltä. Ei karkuun muita vaan itteeni lähinnä.
Yks kusipäinen juttu ja se seuraa sitten lopunikää.
Kun ei se Forssa oikeesti oo kovin iso kylä.
Vielä pienempi asukasluvultaan mitä muualla on jo lähiöissä sakkia.
Siellä ei voi onnistua!
Enkä mollaa nyt niinku aina luullaan, kotikylää, hieno paikka, mut ei sovi kaikille.
Se on helppo sanoo että menkää töihin ja olkaa ihmisiks, kaikkialla se vaan ei onnistu.

Äänestä
  • sitä sattuu konnillekkin ..josko j päätti hakea viimein apua arvauskeskuksesta,taisi vaan hakea 25vuotta liian myöhään.eikös tääkin oo niitä avio-eropentuja...onkohan tänkään teot kaikki tässä?..oppiikohan pytyssäkään .(pyttytuomio lusitaan päivästä päivään)

    Äänestä

  • ihmettele kirjoitti:

    sitä sattuu konnillekkin ..josko j päätti hakea viimein apua arvauskeskuksesta,taisi vaan hakea 25vuotta liian myöhään.eikös tääkin oo niitä avio-eropentuja...onkohan tänkään teot kaikki tässä?..oppiikohan pytyssäkään .(pyttytuomio lusitaan päivästä päivään)

    ei tässä tapauksessa

    Äänestä

  • vanha tuttu kirjoitti:

    ei tässä tapauksessa

    sama velmu vaikka voissa paistaisi.tuskin oppii ennenkuin omaan nilkkaan kopsahtaa,tai nuppiin,osaa ne riksussa,ym pitää mainetta..eikös tää pytty ole päivästä päivään.onpi ja..e jo vahna kun ulostautuu lusimasta..saa vaan nähä tuleeko ruunana vai hörhönä ulos(ruuna kaikkien naitu linnassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hdaOJDPJHOHQ kirjoitti:

Olikohan tää juttu ex Vorssan kaverista?
http://www.iltalehti.fi/turku/200811178604653_tu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu