Voi että

on joskus tosi raskasta...

Alussa on ihan kivaa...mutta miten sen pystyisi pitämään ihan pienenä ihastumisena..

Mä oon ainakin ihan poikki tästä ihastumisesta. On mielestäni molemminpuolista, mutta toinen on varattu. En halua missään nimessä sekaantua kenenkään yhteiseloon...ja ollaan myös aivan eri maailmasta.

Paljon auttaisi asiaa jos ei nähtäs...
51115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...

Äänestä
  • nähdään...

    Äänestä

Se on persiistä. Olen varattu ja (olin) ihastunut toiseen. Ja olemme ihan eri maailmoista myös. Se ihastuminen oli ihan kauheeta, mutta nyt olen saanut järkeni takas erilaisten sattumien kautta, ja nyt ihan h-ä-v-e-t-t-ä-ä. Semmosta se on. Onnee matkaan, toivottavasti menee ohi (tai päädytte yhteen;)
Minä olen päättänyt vältellä ko. miestä etten joudu taas setvii tunteitani. Tää on muutenkin semmonen tykkään-en tykkää-eiku tykkään-en tykkääkään -juttu. Vaikeeta, niin vaikeeta.

Äänestä

hulluja, kaikkien pelimiesten mukaan lähdette, silmät auki!!!!!
Tosta ei tuu kuin särkyneitä sydämiä.

Älkää nähkö, asia ratkaistu.

Äänestä
  • Kyllä vaan täällä on yks onneton joka meni ihastumaan. Eikä muuten yhtään auta että ei olla nähty puoleen vuoteen. silti ajatuksissa on koko ajan. No jos vaikka viiden vuoden päästä ois unohtunut.....
    Enkä usko että oli pelimies...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihastuminen kirjoitti:

on joskus tosi raskasta...

Alussa on ihan kivaa...mutta miten sen pystyisi pitämään ihan pienenä ihastumisena..

Mä oon ainakin ihan poikki tästä ihastumisesta. On mielestäni molemminpuolista, mutta toinen on varattu. En halua missään nimessä sekaantua kenenkään yhteiseloon...ja ollaan myös aivan eri maailmasta.

Paljon auttaisi asiaa jos ei nähtäs...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu