Mikä Tuulissa oikein ärsyttä, kun siitä niin paljon kirjoitellaan? Tyttöhän on nätti kuin mikä.
miksi Tuuli ärsyttää
bb fani
13637
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos Tuuli on hiljaa.. kaikki ok. Mutta kun Tuuli avaa suunsa, se kimitys ärsyttää, ärsyttää valtavasti. Ja sitten se, että se Teroa komentelee ja määräilee, miten Teron on toimittava ja tehtävä ja pukeuduttava. Tuulin puheet ovat sairaita. Kauneus on mennyt hukkaan tyhjässä päässä.
kauneuden menemisestä täysin hukkaan, kankkulan kaivoon. Tämän viimeisen episodin myötä pilasi myös mahikset mahdolliseen voittoon.
En viitsi edes kirjoittaa tuollaisen typerän naikkosen nimeä isolla kirjaimellla. Sisimpäsi on täynnä omaa itsekkyyttäsi ja riettaustasi, et edes häpeä sitä kaiken kansan ja läheistesi nähden. Nyt koko Suomen kansa tietää, mikä sinä oikeastaan olet TÄYSI TYPERYS.
Olen tavannut paljon naisia jotka ovat mummoina ja jopa isomummoina hyvin kauniita. Ei se kauneus ole niin katoavaista kun sanotaan.
Onko toi Tuuli nyt jotenkin rietas tai riettaampi kuin muut? Tunteet ovat päässeet pintaan Teroa kohtaan ja seuraamuksena terveen nuoren naisen hormooniryöpsäys on tehnyt tehtävänsä. Yleisesti ottaen häntä riettaampia on nähty monta sillä yleiseltä käyttäytymiseltä ei häntä voi luonnehtia riettaaksi. Heiluvien peittojen lävitse ei näe. Peiton alla tapahtuva näkyy katsojalle tai tirkistelijälle vain oman pään sisällä.
Eiköhän tuo "kometelu" ja "määräily" ole ihan pelkkää läppää...ei tommosta ny kukaan voi ottaa tosissaan!?:D Ainakaan kukaan aikuinen. Ihan normaalia naisen ja miehen välistä kiusottelua.
Sitäpaitsi kyllähän se on Tero, joka tota "suhdetta" vie 6-0, joten minusta on vaa hyvä, että Tuuli edes yrittää panna hanttiin jollain saralla!
En minä ymmärrä, miten jotain vois ärsyttää noin paljon jonkun ääni?! Ei minua ainakaan ärsytä. Lähinnä haiskahtaa nyt siltä, että kun ei muutakaan negatiivista keksi sanoa, niin sitt pitää liiotella jotain noin mitätöntä asiaa?!:D
Muutamia:
- Se ääni..ei vaan jaksa kuunnella tollasta kimittämistä
- Pilkunnussija, kauppakuititkin ottaa talteen ja laskee ne summat yhteen ja tilit tasataan joka kuukausi kumppanin kanssa, ettei vaan kumpikaan ole maksanut senttiäkään enempää kuin toinen.. Ostoskärryissä kaikkien tavaroiden pitää olla oikeassa järjestyksessä jne. UUH!
- Harrastaa seksiä tv-kameroiden edessä, en vaan arvosta.
kun pilkkua.
Kauniille naisille ollaan aina kateellisia.
Tuulille plussaa reilusti.
Tuulissa ärsyttää, niin ei tarvitse tehdä uutta aloitusta.
Jos mieheltä jatkuvasti kysytään, että jokos sulta tuli, jaa, no joko, jaa ei, no joko tuli... Ei ihan täydet valot päällä Tuulilla, vaikka talon parhaan näköinen nainen onkin... Saattaa olla jopa Suomen BB:n kaikkien aikojen kaunein. Ja onkin.
Jankkaaminen kimittävällä äänellä ei tuo plussia sekään...
Ei kimitys tai ajoittainen määräily saa minua vielä dissaamaan Tuulia. Eikä edes se, jos ei huomaa kun mies tulee (en mäkään välttämättä huomaisi pimeässä peiton alla, kun toinen ei kameroiden takia voi äännelläkään.. :D)
Todellakin Tuuli oli ennen vähän tapettia, enää ei ollenkaan. Toimii fiksusti tilanteissa, pitää puolensa, on järkevä ja yleensä mukava. Hienoinen mustasukkaisuuskaan ei minua haittaa mitenkään.
Jos yrittääkin joskus pomotella Teroa, yrittäköön - miehen tehtävä on pitää puolensa :)
Ääni on mitä hirvein,aina kimittää,kiihtyessäään ääni nousee falsettiin ei semmosta jaksa kuunnella.Aika kova myös komentelemaan Teroa.
Kun Tuuli asteli taloon, niin olin varma, että siinä tuli se ylpeä/diiva missi/malli -tyyppi, joka ei tee mitään radikaalia, eikä ole mistään muusta kiinnostunut, kun että onko meikit/tukka hyvin ja vaatteet kauniita.
En sano, etteikö Tuuli ois noista asioista kiinnostunut, mutta toisaalta Tuulista paljastuikin reipas, iloinen ja hyväsydäminen ihminen, joka osaa näköjään myös repäistä!
Pidän Tuulin nöyrästä asenteesta, vaikka Talon muut naiset kalpenee Tuulin kauneuden rinnalla!
Tuuli on varmaan elämänsä aikana saanu kuulla vihellyksiä- ja ylistäviä kommentteja kauneudestaan miehiltä, mutta osaa suhtautua niihin tyynesti...toisin, kun esim. Cheryll, jolle ulkonäkö ja muiden mielipiteet siitä oli kaikki kaikessa!
Minusta se kuvaa myös naisen luonnetta, että on pysynyt noinkin kauniina naisena, naispuolisten talolaisten kanssa hyvissä väleissä. Nainen ampuu kyllä heti alas, jos joku kaunis rupeaa kukkoilemaan tai diivailemaan!