e34 termostaatti

onko kokemuksia e34 525i 24v termostaatin vaihtamisesta? missä se sijaitsee?
2465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sijaitsee koneen etupuolella, jossa on vesipummpu ja termostaatti pullottaa siinä myös. Varmaan löytyy ohjeita www.bmwe34.net sivuilta..

Äänestä

Se on siinä koneen etupäässä musta möhkäle. Helpoin ku purkaa sen viskon tuulitunnelin pois ja vaikka itte ropellinkin ni on tilaa vaihtaa. sit siinä on muutama pultti mitkä irti ja se kansi lähtee pois...termostaatti on koneessa kiinni, katso tarkkaan sen asento ennenkuin irrotat sitä että osaat laittaa uuden samaan asentoon. Seuraava ongelma sulla onkin jäähdytysjärjestelmän ilmaus, paras ku ajat auton ylämäkeen, lämppärin vivut kuumalle ja auto käyntiin. sitten paisarin korkki pois ja sen vieressä oleva ilmausproppu auki. Kaadat paisariin vettä niin kauan että ilmauspropusta tulee pelkkää ilmatonta vettä ja kone pitäisi olla ilmattu. rensselit kasaaan ja kovaaaaa ajooooo!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


das kung kirjoitti:

onko kokemuksia e34 525i 24v termostaatin vaihtamisesta? missä se sijaitsee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu