jos tilaatte

älkää maksako mitään ennakkoon, voi jäädä eurot "kankkulan kaivoon".
51197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaipa nyt sille etumaksulle pankkitakuun saa.
Siihen en usko, että pankin kaatuisivat. Jokainen eu-alueen valtio on varautunut turvaamaan pankkijärjestelmiään viimeiseen asti.

Äänestä
  • veistämöllä, möllä, möllä.

    Äänestä

Perskutta kun juuri tulin miedän urityksen YT-tilaisuudesta pois. Kuulemma 25-30% saa henkilökunnasta täällä meilläkin kevääseen mennessä lähteä.

Voipi olla päinvastoin että se vanha FE83 tulee hyvinkin myynttin piakkoin.

Purskules että pitää vielä tällainen toinen superkurimus taantuma näköjään työelämässään käydä läpi. silloin v 1991 meiltä lähti yli 450 henkilö talosta ja loput oli 6 viikkoa jaksotetulla lomautuksella. Nyt 17 vuotta vanhempana on pelko että joutuu lopullisesti pihalle. Tästä tulee kuulkaa vielä kallsi lasku tästä taantumasta.

Äänestä
  • Ei muuta kun jaksamista. Tiedän kokemuksesta , että varsin raskaita aikoja elätte. Ei paljon lohduta, vaikka kuinka tietää, että ei ole itseaiheutettua vaan joidenkin jenkkien suprimesählinkien syytä tämäkin soppa.

    Äänestä

mä tilaan talven aikana uuden Busterin, vaihdan 06 xl:llän, uuteen xxl:lään, samalla kone menee vaihtoon,
laitan vanhan paketin välissä , tai myyn itse, aina sen verran rahamiehiä löytyy että veneelle löytyy ostaja. Tietenkään siitä ei varmaan saa mitä haluaisi, mutta mitä siitä,laitetaan sitten itte enemmän välirahaa uuteen paattiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutta purkkaria kirjoitti:

älkää maksako mitään ennakkoon, voi jäädä eurot "kankkulan kaivoon".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu