pelko

ja tämä

haluttomuus.

En tiedä saako täältä asiallista apua ja vastausta hätääni mutta kerronpa silti koko kurjan tarinani..

Mua on alkanut huolettaa ja ahdistamaan pelkoni ja haluttomuuteni. Toden näkösesti tää haluttomuus on seurausta seksipelosta.
Pelkään siis, että minuun sattuu rakastellessa niinku muutaman kerran on käyny ei siis ihme et pelkään.
Mutta olen seurustellut mieheni kanssa 3vuotta ja Rakastan häntä yli kaiken. Hän on ihana, huumorintajuinen, huomaavainen ja hellä. Ja seksi ei oo ennen viime kesää ollut ongelma.

Pelkään vaan jotain ja tuntuu etten pelkästään sitä kipua vaan siihen liittyy jotai muutaki en vaan tiiä mitä..

Oon ihan hukassa ja olen koittanu asiasta miehen kans puhua mutta hän ei oo huolestunut. Mutta täytyyhän hänen olla kerta toisensa jälkeen pettynyt kun ei onnistu tai en lämpene ajatukselle.

En vaan halua seksiä, haluaisin vaan olla lähekkäin ja silitellä ja hieroa toista. Sekä olla siliteltävänä ja hierottavana ilman seksiä, tästä olen sanonu mut mies ei malta. Haluaisin vaan löytää sen turvallisuuden tunteen, että joskus taas onnistuisin lämpenemään enkä joutuis tuottamaan pettymystä rakkaalleni enkä itelle.

En sitten tiedä onko tämä seurausta edellisestä suhteestani ja tapauksesta josta en ole voinut enkä voi nykyiselle rakkaalleni kertoa.

Nimittäin erottuani eksästäni, hän ei palauttanut asuntoni avainta vaikka kuin pyysin, käskin ja vaadin vaan hän piti sen jonkin aikaa.
Ja soitti vähä väliä että tulee käymään ja näin tuli omilla avaimillaan ja vaati multa seksiä. Joskus suostuin yksinäisyydessäni, yleensä en, koska tunsin itteni sen jälkeen halvaksi.. Lähdin tätä miestä pakoon kotikonnuilleni joksikin aikaa ja palatessani hän jätti minut vihdoin rauhaan löydettyään uuden... olin tuolloin alle pari kymppinen ja tiedän olleeni typerä ja tämä palailee välillä mieleeni. Mutta olen siitä oppinut, vaan olenko päässyt yli..
Miksi tämä palailee mieleeni vaikka mieheni kanssa meillä on rakastelu aina ollu ihanaa, hellää ja molempien toiveiden mukaista.



Mutta ennen kaikkea miten saan miehelleni perille, että hän auttaisi minua löytämään turvallisuuden tunteen. Sanoin, extra hellyyden osoituksin, ymmärtämällä, rakastamalla ei rakastelemalla..

Hän rakastaa minua ja haluaa minua, sen hän on tehnyt selväksi, mutta haluaako hän auttaa minua...

2

1048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kipua kohti

      Kipu voi olla pelkkää kipua, mutta usein jos on kipua, niin jotain elimistöstä vahingoittuu. Pelkäätkö enemmän kivun tunnetta, vai sitä, että jotain sisälläsi rikkoutuu tai vahingoittuu?

    • Kuuntelu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      91
      4630
    2. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      93
      1974
    3. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      166
      1806
    4. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      41
      1415
    5. Talousasiantuntija sanoo säästämisestä

      " parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine
      Sinkut
      265
      1228
    6. Lieksa tukee kuntoutumista reilusti

      Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito
      Lieksa
      74
      1054
    7. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      78
      922
    8. Nato on käytännössä kuollut!

      Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh
      NATO
      275
      870
    9. Oot mun sielunpuolikas

      Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩‍❤️‍👩❤️
      Ikävä
      42
      803
    10. Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos

      Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.
      Ähtäri
      27
      769
    Aihe