Siis voi hemmetti auttakaa nyt joku viisas! Mulla on ollut 2 aksolotlia nyt reilun kuukauden verran. Akvassa on kaikki ollut ok, vettä on vaihdeltu suosituksen mukaan ja kaikki muutenkin tehty ohjeitten mukaan. Söpöläiset on olleet oikein söpöisiä ja kaikki hyvin ja onnellista ..mutta tänään.. Siellä on nyt jotain hel--tin matoja! lasissa niitä liikuskelee varmaan kymmeniä,ja näyttää että niitä lilluu siellä vedessä suodattimen virran mukana. pieniä muutaman millin mittaisia vaaleita, läpikuultavia.. Kammottavaa! Mistä ne on tulleet ja ennenkaikkkea, miten mie saan ne pois? ihan totta, pliis apua! Murusia ne ei näytä haittaavan, ainakaan vielä, mutta poishan ne on saatava.
Kiitos jo etukäteen!
..matoja!!
4
429
Vastaukset
- Ms.x
Oiskos tuolta apuja :
http://www.aqua-web.fi/forum/viewtopic.php?f=29&t=95169- pampula
fish KING kirjoitti:
Tuhannet kiitokset teille kahdelle! Ne on varmaan just noita harvasukamatoja. Nytpähän tiedän ainakin, että niiden esiintyminen on ihan normaalia, (enkä ole vahingossa tullut luoneeksi jotain uutta hirviömatos- lajia..) mutta silti aion käydä taisteluun niitä vastaan.
Kiiitooos. - fish KING
pampula kirjoitti:
Tuhannet kiitokset teille kahdelle! Ne on varmaan just noita harvasukamatoja. Nytpähän tiedän ainakin, että niiden esiintyminen on ihan normaalia, (enkä ole vahingossa tullut luoneeksi jotain uutta hirviömatos- lajia..) mutta silti aion käydä taisteluun niitä vastaan.
Kiiitooos.on ilo auttaa kun tietää saanensa kiitosta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802230- 1751851
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701722Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101538Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261494- 1091250
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1671114Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää148962Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58955