Siis voi hemmetti auttakaa nyt joku viisas! Mulla on ollut 2 aksolotlia nyt reilun kuukauden verran. Akvassa on kaikki ollut ok, vettä on vaihdeltu suosituksen mukaan ja kaikki muutenkin tehty ohjeitten mukaan. Söpöläiset on olleet oikein söpöisiä ja kaikki hyvin ja onnellista ..mutta tänään.. Siellä on nyt jotain hel--tin matoja! lasissa niitä liikuskelee varmaan kymmeniä,ja näyttää että niitä lilluu siellä vedessä suodattimen virran mukana. pieniä muutaman millin mittaisia vaaleita, läpikuultavia.. Kammottavaa! Mistä ne on tulleet ja ennenkaikkkea, miten mie saan ne pois? ihan totta, pliis apua! Murusia ne ei näytä haittaavan, ainakaan vielä, mutta poishan ne on saatava.
Kiitos jo etukäteen!
..matoja!!
4
467
Vastaukset 4
- Ms.x
Oiskos tuolta apuja :
http://www.aqua-web.fi/forum/viewtopic.php?f=29&t=95169- pampula
fish KING kirjoitti:
Tuhannet kiitokset teille kahdelle! Ne on varmaan just noita harvasukamatoja. Nytpähän tiedän ainakin, että niiden esiintyminen on ihan normaalia, (enkä ole vahingossa tullut luoneeksi jotain uutta hirviömatos- lajia..) mutta silti aion käydä taisteluun niitä vastaan.
Kiiitooos. - fish KING
pampula kirjoitti:
Tuhannet kiitokset teille kahdelle! Ne on varmaan just noita harvasukamatoja. Nytpähän tiedän ainakin, että niiden esiintyminen on ihan normaalia, (enkä ole vahingossa tullut luoneeksi jotain uutta hirviömatos- lajia..) mutta silti aion käydä taisteluun niitä vastaan.
Kiiitooos.on ilo auttaa kun tietää saanensa kiitosta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4001664- 1451081
- 661046
- 871045
- 92940
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku139770- 94721
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50659En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634