Siis voi hemmetti auttakaa nyt joku viisas! Mulla on ollut 2 aksolotlia nyt reilun kuukauden verran. Akvassa on kaikki ollut ok, vettä on vaihdeltu suosituksen mukaan ja kaikki muutenkin tehty ohjeitten mukaan. Söpöläiset on olleet oikein söpöisiä ja kaikki hyvin ja onnellista ..mutta tänään.. Siellä on nyt jotain hel--tin matoja! lasissa niitä liikuskelee varmaan kymmeniä,ja näyttää että niitä lilluu siellä vedessä suodattimen virran mukana. pieniä muutaman millin mittaisia vaaleita, läpikuultavia.. Kammottavaa! Mistä ne on tulleet ja ennenkaikkkea, miten mie saan ne pois? ihan totta, pliis apua! Murusia ne ei näytä haittaavan, ainakaan vielä, mutta poishan ne on saatava.
Kiitos jo etukäteen!
..matoja!!
4
432
Vastaukset
- Ms.x
Oiskos tuolta apuja :
http://www.aqua-web.fi/forum/viewtopic.php?f=29&t=95169- pampula
fish KING kirjoitti:
Tuhannet kiitokset teille kahdelle! Ne on varmaan just noita harvasukamatoja. Nytpähän tiedän ainakin, että niiden esiintyminen on ihan normaalia, (enkä ole vahingossa tullut luoneeksi jotain uutta hirviömatos- lajia..) mutta silti aion käydä taisteluun niitä vastaan.
Kiiitooos. - fish KING
pampula kirjoitti:
Tuhannet kiitokset teille kahdelle! Ne on varmaan just noita harvasukamatoja. Nytpähän tiedän ainakin, että niiden esiintyminen on ihan normaalia, (enkä ole vahingossa tullut luoneeksi jotain uutta hirviömatos- lajia..) mutta silti aion käydä taisteluun niitä vastaan.
Kiiitooos.on ilo auttaa kun tietää saanensa kiitosta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954