Ruplat euroiksi

Tulipa käytyä Viipurissa ja taskuun jäi aikatavalla ruplia (olin niin pätkässä tullessa ettei ostokset oikein jaksanu innostaa). Missähän niitä vois vaihtaa euroiksi? Joku kertoi ettei ainakaan ihan missä tahansa paikassa onnistu???
3988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eivät taida pankeissa huolia, pelkäävät väärennöksiä. Korkeintaan Sampo-pankki voi ottaa seteleitä.

Eivät muutenkaan sinun hiluista kiinnostuneet.

Neuvo: Osta Suomesta venäläistä pilua, on käypää rahaa siihen tarkoitukseen.

Äänestä

Forex vaihtaa ruplia euroiksi.

Äänestä
  • Rajahuolinta Niiralassa, 500 m ennen tullia, vaihtaa ruplat euroiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joensuussa kirjoitti:

Tulipa käytyä Viipurissa ja taskuun jäi aikatavalla ruplia (olin niin pätkässä tullessa ettei ostokset oikein jaksanu innostaa). Missähän niitä vois vaihtaa euroiksi? Joku kertoi ettei ainakaan ihan missä tahansa paikassa onnistu???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu