tietoa Bill Virtasesta

e-laskuasiantuntija

Oma esittelyni profiilitiedoista kopioituna, jos ette ole päässeet katsomaan sitä:
Suomalaiset asioivat tottuneesti verkkopankissaan ja odottavat palvelulta joustavuutta ja helppoutta. Kaikki eivät kuitenkaan vielä tiedä, että e-lasku tekee maksamisrutiinista entistäkin kätevämpää.

Nyt sinua laskunsaajana ja samalla myös laskunlähettäjiä halutaan innostaa ja rohkaista käyttämään e-laskua. Kysy ja keskustele e-laskusta! E-laskun asiantuntijana toimii Finanssialan Keskusliiton nimeämä virtuaalinen työntekijä, Bill Virtanen. Bill Virtasen vastuulliseen toimenkuvaan kuuluvat kaikki e-laskuun liittyvät neuvonta- ja motivointitehtävät.

Bill Virtasen sponsoreina toimivat Finanssialan Keskusliiton lisäksi Ajoneuvohallintokeskus (AKE), DNA, Elisa, Fortum, Viestintävirasto,TeliaSonera, Helsingin kaupungin talous- ja suunnittelukeskus, Aktia, OP-Pohjola-ryhmä, Tapiola Pankki, Nordea, Sampo Pankki, Paikallisosuuspankit ja Luottokunta.

Lisätietoa löytyy osoitteesta www.e-lasku.info

6

1784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näitä riittäänäin on..

      näin on.

    • e-laskuasiantuntija

      nyt pääsee katsomaan Billin profiilia ilman kirjautumista. Hienoa!

    • lapualainen

      Moi

      Ootko homo?

      Tahtoo tietää nim: Lestaadiolainen.

    • Miten on

      Laskuni menevät pankin suoraveloituksen kautta. Kotiin tulee ennen määräpäivää ilmoitus suoraveloituksesta. Helppoa.
      Saako tämän e-laskun myös toimimaan samoin, ettei tarvitse itse tehdä mitään? En viitsi ruveta vahtimaan tietokonetta. Entäs, kun on pari viikkoa tai yli matkoilla. E-laskut erääntyvät, mutta suoraveloitukset toimivat oikein!

      • e-laskuasiantuntija

        saat laitettua e-laskusi myös ns. automaattiseen maksamiseen, jolloin e-lasku menee automaattisesti tililtäsi eräpäivänä. Käy katsomassa ko vaihtoehtoa verkkopankistasi.


    • Bill Virtasen pitäisi näköjään moderoida tätä palstaa päivittäin. Tulee näköjään amerikankielista roskapostia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      42
      9383
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      50
      3972
    3. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      41
      2870
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      127
      2596
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      102
      2519
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      27
      1987
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      16
      1655
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      33
      1467
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1297
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      179
      1184
    Aihe