Bändeille

Salonseudulla uusi studio audiosaari, jonne bändit ym voi mennä tekee demoja!

http://markbox.wippiespace.com/audiosaari/
4486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Salossa on kohta studioita niin paljon että voi tosissaan kilpailla hinnoilla ja palvelun laadulla :) Se on vaan hyvä se ;)

Äänestä

Hassuja juttuja sivuilla. Esim tämä:
"(Toimitamme tarkan ajo-ohjeen vain asiakkaillemme)"

Onko tässä jotain hämäräjuttua kun ei uskalleta laittaa edes paikan omistajan nimeä näkyville?

Herää kysymys että miten on ohjelmistojen lisenssien laita? Onko ostettua vai lainattua?

Äänestä
  • Luulisin, että jos alkaa mainostamaan studiota tarkkaan, niin varkaat löytävät perille.

    Itse en laita oman bändin mainoksia esim. pakettiautoon, kun parkissa voi olla sitten yllätys, kun autoon on murtauduttu.
    Soittimia ja musiikkijuttuja varastetaan aikalailla nykyisin ja ei ihan halpaa!

    Äänestä

  • Varkaille kirjoitti:

    Luulisin, että jos alkaa mainostamaan studiota tarkkaan, niin varkaat löytävät perille.

    Itse en laita oman bändin mainoksia esim. pakettiautoon, kun parkissa voi olla sitten yllätys, kun autoon on murtauduttu.
    Soittimia ja musiikkijuttuja varastetaan aikalailla nykyisin ja ei ihan halpaa!

    Tarkkaa osoitetta on turha alkaa huutamaan ympäri maailmaa jos studio on esimerkiksi asunnon yhteydessä tai paikalla ei ole kukaan kokoaikaa päivystämässä. Järkevämpi tapa esim tutustumiskäyntiin tai ajanvaraamiseen on sopia asioista ennakkoon sähköpostitse tai puhelimessa.

    Sitten yleisesti:

    Sitten se että kuinka osaavasta/ammattitaitoisesta systeemistä on missäkim tapauksessa kyse, niin siihen on vaikea ottaa kantaa. Markkinoilla on usealla alalla monenmoista ns "yrittäjää". Hankitaan kalustoa, ja sitten ollaan alan pro tekijöitä ns harrastelijavehkeillä, vailla minkäänlaista alan osaamista/ alan koulutusta.

    Ammattilaisen tekemä työ maksaa aina enemmän kuin harrastelijan, ja lopputuotteessakin on kyllä tuon hinnan erotuksen verran eroa. Ammattilainen maksaa mm. ammattilaatu työkaluista, ja ohjelmista. Harrastelijat toimivat harrastelijatyökaluilla ja ohjelmilla, vaikka väittävät niiden olevan ns pro tasoa. Koska oikeat työkalut ja ohjelmistot ovat kalliita hankkia, niin saattaapa jossain olla jokin "lainattu" ohjelma, tai ohjelma vaan muuten on ohjelman lisenssiehtojen vastaisesti vääränlaisessa käytössä.

    Oikealta yritykseltä saat myös aina kuitin tehdystä työstä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Studio! kirjoitti:

Salonseudulla uusi studio audiosaari, jonne bändit ym voi mennä tekee demoja!

http://markbox.wippiespace.com/audiosaari/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu