Kissojen omistajat!

Haluan kiltisti pyytää, ettette päästäisi kissojanne leikkipaikkojen hiekkalaatikoille.

Vaikka laatikon päällä onkin suojaverkko, kissat pissaavat hiekkaan... jossa me leikimme!
Äiti moittii, kun haalari haisee kissan pissalle.
Eikä se kovin mukavaa ole, kun lapioi hiekkaa ämpäriin, niin usein mukana on kissan kakka. Hyi.

Kiitos kissanomistajille, jotka pitävät kissansa kiinni.
4516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pressu tai kevytpeite.

Äänestä

Kissat hävitykseen jos omistaja ei ymmärrä pitää kissiänsä narus tai sisällä !

Äänestä

En kuuna päivänä ole kuullut, että leikkivä lapsi tai aikuinenkaan olisi sairastunut kissa ulosteista saatikaan pissasta. Mitenköhän paljon siellä hiekkalaatikossa mahtaakaan olla muuta elämää ? Linnun jätökset tai myyrän kakkareet aiheuttavat paljon pahempia seuraamuksia kuin kissan. Näkymättömät maasta peräisin olevat bakteerit ja virukset siellä jylläävät kaikessa rauhassa ja voivat olla todella tuhoisia ihmiselimistölle, jos sille päälle sattuvat. Kyllä se kissa on kaikista pahoista se kaikista pienin tekijä.
Mutta, jos niin haluaa, niin peite vaan hiekkalaatikon päälle. Ihmiskusi haisee muuten todella kauhealle. Ei siitä kukaan valita.
Kyllä minä lapseni annan mieluummin leikkiä hiekkalaatikossa, jonka ohi joku kissa on kävellyt ja vähän hajujaan päästellyt, kuin laatikossa, johon kaksilahkeinen on päässyt lirauttamaan omia yökötyksiään.

Äänestä

minkä ikäinen maija on kun ensin leikkii hiekkalaatikolla sitten nettiin kirjoittelemaan palautetta.ja kyllä se on kamalaa kun hameväki ja kaksilahkeiset losottaa hiekkalaatikkoon.vielä ainakin jos on vattasekaisin ja isohätä yllättää sitten ei ainakaan viitsi leikkiä siellä laatikolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*maija* kirjoitti:

Haluan kiltisti pyytää, ettette päästäisi kissojanne leikkipaikkojen hiekkalaatikoille.

Vaikka laatikon päällä onkin suojaverkko, kissat pissaavat hiekkaan... jossa me leikimme!
Äiti moittii, kun haalari haisee kissan pissalle.
Eikä se kovin mukavaa ole, kun lapioi hiekkaa ämpäriin, niin usein mukana on kissan kakka. Hyi.

Kiitos kissanomistajille, jotka pitävät kissansa kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu