tänää. jee :) ei tääl onneks oo nii kuuma ku sairaalassa. mie kylvin melkee jakuvasti hiessä siellä. leikkaus onnistu hyvin. onha tuo maha aika hellä vielä. yskiminen viel pikkuse taitoo vaativa toimenpide, mut jo huomattavast helpompaa ku alkuviikosta. jotenki nuppi on viel sekasi.
kotiin pääsin
aamun-virkku
5459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Koetathan ottaa iisisti, ethän tee mitään kuin toipua rauhassa. Ei ainakaan tarvitse hikoilla, ihanaa olla kotona!
Hyvää viikonloppua!
onneksi sinulla koko homma takanapäin,ja kotia ei voita mikään,sairaalassa kun ei oikein voi tuulettaakkaan.Ota iisisti,annat itsellesi juvan levätä,ja paranemisia sinulle.
pois sairaalan lastikkalakanoiden välistä ja nyt sitten alkaa toipuminen,toivottavasti sinulla on kotona joku apuhenkilö auttelemassa kun olo on hutero useita päiviä kuitenkin.Mutta jokainen tuleva päivä on aina helpompi kuin eilinen.
se leikkaus on sitten sinulla ohi ja alkaa se toipumisen tie.
Ja nuppi saakin olla sekasin kaiken sen kokemasi jälkeen,vähitellen ajatukset siitä selkiytyy ja pääset taas henkiseen tasapainoon.
Ja ne fyysisetkin kivut hellittää päivä päivältä ,jonakin aamuna huomaat,että ylös nouseminen käy jo ilman kipuja ja yskimäänkin kykenet painamatta kättäsi siihen haavan päälle..ja varovasti..
Kirjoita ja kerro miten jaksat ja miten toipuminen edistyy,hengessä mukana ja siunausta sinulle joka hetkeen.
jo syöminenkin. plääh.. ei jaksanu es 2 leipäpalasta yhtäkyytiä aamupalalla syödä. eli en usko et kehtaan paljo rehkii muutamaan päivään. muksu autaa minuu minkä osaa ja pystyy. ja jos homma ei onnistu olkoon. en jaksa niit murehtii. aia hankalaa tää koneelle kirjottelu , kun ei voi istuu eikä nyt mahanpäälle voi konetta ottaa. eikä meinaa muutenkaa asentoo löytyy mite ois. en oo edes laskenu monta tikkiä on mahassa, mut pitkä on viilto tety. maanantaina tulee kotisairaanhoitaja ottaa tikkejä.