Minkälaisen annoksen raakaruokaa yleensä westiet syövät päivän aikana?
westien ruoka määrä
solakka poika
3852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä on 9 kk Topi-westie, jolla menee kanakasvismixiä noin 200 g aamulla ja saman verran illalla. Joskus vaihdan sen kahteen kanansiipeen, että tulee luutakin syötettyä.
Määrää pitää vähän hakea, kun meidän Topi tuntuu syövän kaiken mitä eteen tunkee..
Koiralle ei missään nimessä saa mennä antamaan lintujen luita/porsaan luita. Luu voi pirstoitua niin pieniksi paloiksi, että se voi tehdä vahinkoa koiran mahassa!!!! Kanan lihaa voi kyllä syöttää, mutta luita ei missään tapauksessa!!!!!!!
Meitin westie syö reilun desin aamulla ja illalla kuivamuonaa. Lisäksi kuivaluita ja mitä nyt reenatessa muutamia makupaloja. Pienet koirat lihovat todella helposti, joten tarkkana saa olla.