"Forgiveness is key to your own happiness". Helpommin sanottu kun tehty. Ja vielä vaikeampaa jos ei pyydetä anteeksi. Kai aika parantaa. Kuitenkin. Joskus.
http://www.youtube.com/watch?v=QpvwxK7F2BI
Paljon muitakin ihania totuuksia tuossa biisissä. Pitää vaan keskittyä siihen omaan karmaan, jos vaikka joskus onnikin tulisi vastaan. Kostonhimoisia aikuisia ihmisiä en ymmärrä. Miten kostosta voi nauttia? Tuoko kosto sitä onnea? Minä en ainakaan uskaltaisi mennä edes kokeilemaan. Liekö naiivia uskoa siihen rakkauden voimaan, mutta uskon kuitenkin.
Ikuinen suru puserossa
4
675
Vastaukset
- asioita tässä biisissä
mutta kyynelehdi ihan rauhassa, paljon kostonhimoisia aikuisia ja nuoria on liikkeellä. Oletko selvittänyt riidan asianomaisen henkilön kanssa? Viisas äitini sanoo aina, että puheet ja juorut muuttavat muotoaan moneen otteeseen ja jos jotakuta inhotaan jo valmiiksi niin pistetään pökköä lisää pesään, muutetaan niitä juttuja tahallaan. Toivottovasti saat selvitettyä asiasi tämän henkilön kanssa.
- Kyynelmeri
Olen yrittänyt selvittää asioita jo kymmenen vuotta, mutta emme ymmärrä toisiamme, emme kuule toisiamme. Puhumme kai eri kieltä tai jotain. Ehkä sitä joskus, tulevaisuudessa. Ei sitä koskaan tiedä. Nyt täytyy vain yrittää elää tässä hetkessä elämää eteenpäin ja suojella itseään ja läheisiään.
- olet yrittänyt
Kyynelmeri kirjoitti:
Olen yrittänyt selvittää asioita jo kymmenen vuotta, mutta emme ymmärrä toisiamme, emme kuule toisiamme. Puhumme kai eri kieltä tai jotain. Ehkä sitä joskus, tulevaisuudessa. Ei sitä koskaan tiedä. Nyt täytyy vain yrittää elää tässä hetkessä elämää eteenpäin ja suojella itseään ja läheisiään.
selvittää eli siis suhteesi ajan. Jos ei ymmärrä toista yhtään niin en tiedä, itse lähtisin sellaisesta suhteesta, mutta kukin päättää omasta elämästään. Itse tiedät parhaiten ja luultavasti olet jo päättänytkin elämäsi suunnan.
- Kyynelmeri
Tämä kostonhimo ja yleensäkin kaikenlainen tunteeton pelleily on niitä asioita joita en toivo lasteni tästä meidän yhteiskunnasta ja läheisistään imevän. Mutta minkäs teet...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?762802Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282537Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472311Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122044Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1101549- 1671393
- 521062
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa271055IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15846Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110834