Kauppojen musa ärsyttää

Kauppojen musiikki ärsyttää,niin kovallaan ettei ostoksiin voi keskittyä.Etenkin pienissä K-kaupoissa
ja S-marketeissa.Muutenkin jokapaikassa kova liikenteen pärinä.Onneksi Lidissä on hiljaista ja edullistakin.
Mitä mieltä muut?
4457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

taitavat hävitä Suomen kauppakuvasta. Ne tekevät tappiota eikä niissä käy kuin joku köyhä hätäpäissään ostoksilla. Ei onnistunut Suomen valloitus siltä kauppaketjulta.

Äänestä

niin ei tarvitse maksaa teostomaksuja ja voi nekin laittaa hintoihin. Lindl on HALPA, ainakin miun mielestä.

Äänestä
  • Teostomaksut on aika kovat, jos soittaa musiikkia kaupassa. Jotkun musiikkilajit vaikuttaa ostokäyttäymiseen kaupan puolelta kannattavasti. Siks sitä soitetaan. Lidl-ketju on euroopanlaajuisestikin niin kova, ettei sillä ole hätää, jos ei alati ole jonoja.

    Äänestä

  • Joo Lidi on halpa.Tarkoitin radion/musiikin olevan
    liian kovalla.
    Toivon vähän hiljaisempia ostoshetkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies-i kirjoitti:

Kauppojen musiikki ärsyttää,niin kovallaan ettei ostoksiin voi keskittyä.Etenkin pienissä K-kaupoissa
ja S-marketeissa.Muutenkin jokapaikassa kova liikenteen pärinä.Onneksi Lidissä on hiljaista ja edullistakin.
Mitä mieltä muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu