Pohjois-Espoo okt "maaseudulla"

Uudenveroinen 10/2005 valm. omakotitalo 5h k khh s Röyläntiellä 2,5 km kehä 3:sen pohj.puolella. Omalta maalta pääsee vaikka golfia pelaamaan Master Golfin kentälle. Tontti on iso ja naapureita ei juurikaan ole. Vapautuu 31.12.2008, vieressä on bussipysäkki, josta koulubussi vie Pakankylän alakouluun. Lisätiedot puh. 040 771 8051, vuokra 1300 eur per kk
3759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

paljonko on takuuvuokra?sähkö/vesi kuukaudessa?lemmikit?muita ehtoja?
kiitos jo etukäteen vastauksestasi.

Äänestä
  • Talossa on ilmalämpöpumppu ja iso varaava takka. Riippuen takankäytöstä ja saunomisen määrästä sähkölasku on noin 150-170 eur per kk. Vesimaksua en erikseen ota. Alueella ei ole kunnallistekniikkaa vielä (rakennussuunnitelmaa ollaan juuri tekemässä) eli on oma kaivo ja likakaivo. Likakaivon joutuu tyhjentämään noin kahden viikon välein koska taloon on asennettu Watmanin vedensuodatusjärjestelmä. Vesi on testattu laboratoriossa ja se on juomakelpoista. Kaivosta ei ole ole vesi loppunut koskaan. Lemmikeistä voidaan neuvotella erikseen, ei ehdotonta kieltoa. Luottotiedot tarkistan. Takuuvuokraksi ajattelin 2 kk.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Talossa on ilmalämpöpumppu ja iso varaava takka. Riippuen takankäytöstä ja saunomisen määrästä sähkölasku on noin 150-170 eur per kk. Vesimaksua en erikseen ota. Alueella ei ole kunnallistekniikkaa vielä (rakennussuunnitelmaa ollaan juuri tekemässä) eli on oma kaivo ja likakaivo. Likakaivon joutuu tyhjentämään noin kahden viikon välein koska taloon on asennettu Watmanin vedensuodatusjärjestelmä. Vesi on testattu laboratoriossa ja se on juomakelpoista. Kaivosta ei ole ole vesi loppunut koskaan. Lemmikeistä voidaan neuvotella erikseen, ei ehdotonta kieltoa. Luottotiedot tarkistan. Takuuvuokraksi ajattelin 2 kk.

    Unohdin mainita, että alkuun ajattelin vuoden määräaika sopparia, joka jatkuu sitten toistaiseksi olevana. Voin tehdä myös useamman vuoden määräaikaisen sopparin jos joku sitä haluaa turvakseen. Kuviakin voin lähettää jossain vaiheessa spostilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juha KP kirjoitti:

Uudenveroinen 10/2005 valm. omakotitalo 5h k khh s Röyläntiellä 2,5 km kehä 3:sen pohj.puolella. Omalta maalta pääsee vaikka golfia pelaamaan Master Golfin kentälle. Tontti on iso ja naapureita ei juurikaan ole. Vapautuu 31.12.2008, vieressä on bussipysäkki, josta koulubussi vie Pakankylän alakouluun. Lisätiedot puh. 040 771 8051, vuokra 1300 eur per kk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu