Luin lehdestä, että Rukalla paikalliset pojat joutui poliisin pahnalle riehuttuaan siellä. Mikä menee pieleen, että pitää alkaa riehuun. Ettei vaan olisi naisista riitaa? Tuolla tyylillä niitä ei kyllä saa.
Pojat
Rukalla
61594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jotka heiluu kylilläkin. Ei oo muutakaan tekemistä ku juopotella ja riehua. Kotona vaikeeta....pitäähän sitä paineita johonkin purkaa. Ajellaan rallia kylällä ja silleen...Näin Kuusamon nuoriso viettää vapaa-aikaa...ja sitähän niillä riittää.
Ps. On siellä kyllä vanhempiakin poikia jotka harrastaa samaa touhua...ihme touhua.
iso palvelus yhteiskunnalle.
niitä aikamiespoikiakin, jotka Rukalla häiriköi. Mutta poliisia ei juurikaan kiinnosta.
eiköhän tässä tapauksessa ollut kyse sivukylän junteista ja ihan aikamiehistä no taisi siinä olla yhden poikakin mukana. että meidän nuoret miehet ei ollut tällä kertaa asialla
Keksikkää siihenki tuppukylään nuorille jtn aktiviteettia ni ei tarvis riehua.. Turhaan te täällä sitä valitatte..
Kyllä kai älyllinen itsenäinen olento keksii itse harrastuksensa ettei tarvi koko ajan olla sormella osottamassa että tee niin ja tee näin.