Miten paranen nopeasti? Sairastuin kunnolla eilen.
Flunssa
tokiohotel4ever
3603
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eiköhän ne perinteiset ohjeet eli lepoa ja nestettä, ei oo kovinkaan fiksua yrittää äkkiä saada itseään kuntoon, tauti kestää about viikon.
Kuume on yleensä elimistön ilmoitus, että nyt ei kaikki oo hyvin
Eilen alkoi kurkkukipu. Levähdin ja join koko päivän kuumaa mehua, auringonhattua, munkkitippoja, yrttiteetä, söin valkosipulia, otin homeopaattista aconitumia ja gelsemiumia. Pidin valkosipulin kynsiä nenässäkin, räkä irtoaa.
Nyt ei ole olo ainakaan huonompi. Täytynee jatkaa samoilla linjoilla.
Jos on varsinkin sitkeää räkää kurkussa ja tuntuu jopa siltä välillä että meinaa tukehtua, niin höyryn hengittäminen auttaa tähän. Höyry tekee räästä helpommin juoksevaa, yskittävää ja nieltävää .Auttoi ainakin minulla ja en tiedä miten olisin selvinnyt ilman :)