Lumimyrsky pauhaa ympäri maata. Tämä on Taivaan isän kosto kaikista sunnuntaiaukioloista, sukupuolen "korjauksista", lesbopäätoimittajista ja muusta valtoimenaan rehottavasta synnistä. Näin seuroissa sanottiin. Ja oikein veli saarnasi, vastasi henkeen.
Lumimyrsky
Työvaliokunnan mies
5414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja huomenna lissää! Kaikenlaisia provoja sitä täällä liikkuukin! Tuliko hyvä mieli?
On taas se aika vuodesta, kun Yleisradio lähettää järkyttyneet toimittajansa ulos tekemään raporttia pääkaupunkiseudulla raivoavasta lumimyrskystä, joka sitten ajetaan illalla televisiosta ulos valtakunnan ykkösuutisena. Onhan se hirmuista, kun Helsingissä lunta sataa - tulee kuolonuhreja ja muuta hirveää! ;-)
En tiedä, mitä veli tarkoittaa tuolla "provo"-sanalla, mutta minulla on sellainen tunne, että veli ei lausunut sitä yhteisen rakkauden hengessä Jeesuksessa Kristuksessa.
Nostappa pää tyynyltä ja opi Jumalaa.
Hän ei olekkaan niinkuin me syntiset ihmiset, ei vaan hän antaa armonsa käydä ensin. Tuomio tulee sitten viimeisenä päivänä!
vääristellä? luulis, ettei vanahana ja täysikkäsenä ennää kehtais!?