hevosvoimia!

Minkä verran pakoputkiston vaihtamisella saisi lisää tehoa vr6 golfiin (noin)? Ja mitä muita ns. helppoja keinoja tohon olisi saada tehoa lisä, ahdinta ei ole aikomus laittaa.
4653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

helppoa!?...peltipakosarja, vapaavirtaus suodatin,chippi ja kannen käsittely maksaa sit jo vähän enemmän.

Äänestä
  • Ainakaan vapaavirtaussuotimella ei ole mitään merkitystä käytännössä!

    Äänestä

ei se tarvi enää hepoja enempää, itelläkin on sellanen ja menee jo ihan tarpeeksi. Mutta tosiaan jos haluat niin nokat 500e (n.+10%), peltisarja 980e (+10hp), chippi säädettävä 200-500e(riippuu lastusta), kanne laskeminen 80e, porttaus 500e, 6-vaihteinen laatikko, vaihteevälin lyhennin, air-intake 120e, pakaria isontamalla ei suuria tehoja saada pikemminkin sillä niitä hävitään.

Äänestä
  • eihän semmonen vakiona mee mihinkään puhalliin kylkeen ja menoks

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kimi kirjoitti:

Minkä verran pakoputkiston vaihtamisella saisi lisää tehoa vr6 golfiin (noin)? Ja mitä muita ns. helppoja keinoja tohon olisi saada tehoa lisä, ahdinta ei ole aikomus laittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu