HIMANKA

varokaa

Himangalla koptellaan öisin ovien taa. Aikuinen mies yksin asuvien naisten ikkunoiden alla. Pitäkää varanne ja soittakaa poliisi!!

13

3805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuskin pa vaan

      Kyllä ne on pennut asialla. Ei aikuinen mies niin tee. Millä kylällä tämmöstä on ?

      • kaikkee mitä

        huhutaan. Ei mun lasin takana käy ku orava ja asun yksin. Tervetuloa vaan, täältä pesee..hih hiiii


    • väittävät

      .. huhujahan ne taitaapi olla. mutta on sitä kyllä puhuttu että himangalla pajalasa olis tollasta meneillää? kukapa sen tietää... toivotaan että ovat penskoja. tai orava.

    • merkille pantu on ...

      Aina kun täällä palstoilla on kirjoituksia Himangasta, niin miks aina negatiiviseen sävyyn ? Eikö todella ole himangasta mitään hyvää ja myönteistä ? Minusta siellä on kaikki. Enkä ole edes himankalainen.

      • mielipije onn

        En kans tykkää yhtään et himankaa ja himankalaisii haukutaan. Ko on niin, että rakkaani asuu sielä. terveisii vaan sule kulta muru.


      • minäkin. ...
        mielipije onn kirjoitti:

        En kans tykkää yhtään et himankaa ja himankalaisii haukutaan. Ko on niin, että rakkaani asuu sielä. terveisii vaan sule kulta muru.

        Samaa mieltä. Ja minunki rakas asuu siellä.


      • tässä nyt

        kukaa ole himankaa haukkunut?
        varoitus tuo lähinnä oli.

        pikku kylillähän ne yleensä oudoimmat asiat tapahtuu?


      • Anonyymi

        Ilouutinen Himangalta, Kalajoen kaupunginosasta on tämä:

        - Kaupunginjohtaja hakee Seinäjoen kuntapampuksi. Kunpa ottaisivat ko. henkilön. Himanka kiittäisi ja kumartaisi päätöksestä.


    • jep123

      On ihan mahdollista että tuota koputtelua tapahtuu TAAS. On siis tapahtunut aiemminkin, ja nimenomaan aikuisen miehen toimesta, ei lapsen tai lapsien.

      Olihan Hgalla muutakin hässäkkää vuosi, pari sitten, kun epämääräinen "jengi" yritti päästä yöllä taloihin sisälle, vanhuksilta veivät rahaakin.

      Pääosin kuitenkin rauhallista elämää, ei Himanka ole yhtään sen kummempi paikka kuin mikään muukaan.

      • tuohon

        "Pääosin kuitenkin rauhallista elämää, ei Himanka ole yhtään sen kummempi paikka kuin mikään muukaan."
        ----------

        Ei täällä sitä haluta sanoakaan, että Himanka olisi paikkana yhtään sen kummempi kuin muutkaan, vaikka asukkaat tavallista kummallisempia ovatkin.


      • h:manka - ...
        tuohon kirjoitti:

        "Pääosin kuitenkin rauhallista elämää, ei Himanka ole yhtään sen kummempi paikka kuin mikään muukaan."
        ----------

        Ei täällä sitä haluta sanoakaan, että Himanka olisi paikkana yhtään sen kummempi kuin muutkaan, vaikka asukkaat tavallista kummallisempia ovatkin.

        Täälä ei oo kummallisia ihmisiä. Vaan aitoja rehtejä ja työtätekeviä.Suurin osa. väliinputoojia on ja naapurikunnassa kannuksessa vasta onkin, laitapuolisia.Juoppoja ei täälä ole kuin muutama, neki harmittomia. Tässä teille faktaa.


    • Iskias

      Itse yllätin oven takaa ja paloportailta riekkumasta 3 nuorehkoa neitokaista. He eivät itse tajunneet tehneensä väärin, saati säikytelleensä ketään. Peltotien lähellä ainakin nämä tytöt tekevät jäynää.
      Talvisaikaan he huutelevat ojista ohikulkijoille ja rallattelevat riimiä, jossa vihjataan oville koputuksista ja leikistä. Viatonta tavallaan, mutta ärsyttävää "uhreille" Aikuisista miehistä ovien takana ei kokemusta ole, minulla ainakaan.

    • Anonyymi

      Älkää olko huolissanne, kyllä persut pelastaa Himangan terveyskeskuksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      117
      3882
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3225
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      62
      1816
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      218
      1282
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1212
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      198
      966
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      755
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      696
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      18
      696
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      680
    Aihe