Himangalla koptellaan öisin ovien taa. Aikuinen mies yksin asuvien naisten ikkunoiden alla. Pitäkää varanne ja soittakaa poliisi!!
HIMANKA
13
4004
Vastaukset
- tuskin pa vaan
Kyllä ne on pennut asialla. Ei aikuinen mies niin tee. Millä kylällä tämmöstä on ?
- kaikkee mitä
huhutaan. Ei mun lasin takana käy ku orava ja asun yksin. Tervetuloa vaan, täältä pesee..hih hiiii
- väittävät
.. huhujahan ne taitaapi olla. mutta on sitä kyllä puhuttu että himangalla pajalasa olis tollasta meneillää? kukapa sen tietää... toivotaan että ovat penskoja. tai orava.
- merkille pantu on ...
Aina kun täällä palstoilla on kirjoituksia Himangasta, niin miks aina negatiiviseen sävyyn ? Eikö todella ole himangasta mitään hyvää ja myönteistä ? Minusta siellä on kaikki. Enkä ole edes himankalainen.
- mielipije onn
En kans tykkää yhtään et himankaa ja himankalaisii haukutaan. Ko on niin, että rakkaani asuu sielä. terveisii vaan sule kulta muru.
- minäkin. ...
mielipije onn kirjoitti:
En kans tykkää yhtään et himankaa ja himankalaisii haukutaan. Ko on niin, että rakkaani asuu sielä. terveisii vaan sule kulta muru.
Samaa mieltä. Ja minunki rakas asuu siellä.
- tässä nyt
kukaa ole himankaa haukkunut?
varoitus tuo lähinnä oli.
pikku kylillähän ne yleensä oudoimmat asiat tapahtuu? - Anonyymi
Ilouutinen Himangalta, Kalajoen kaupunginosasta on tämä:
- Kaupunginjohtaja hakee Seinäjoen kuntapampuksi. Kunpa ottaisivat ko. henkilön. Himanka kiittäisi ja kumartaisi päätöksestä.
- jep123
On ihan mahdollista että tuota koputtelua tapahtuu TAAS. On siis tapahtunut aiemminkin, ja nimenomaan aikuisen miehen toimesta, ei lapsen tai lapsien.
Olihan Hgalla muutakin hässäkkää vuosi, pari sitten, kun epämääräinen "jengi" yritti päästä yöllä taloihin sisälle, vanhuksilta veivät rahaakin.
Pääosin kuitenkin rauhallista elämää, ei Himanka ole yhtään sen kummempi paikka kuin mikään muukaan.- tuohon
"Pääosin kuitenkin rauhallista elämää, ei Himanka ole yhtään sen kummempi paikka kuin mikään muukaan."
----------
Ei täällä sitä haluta sanoakaan, että Himanka olisi paikkana yhtään sen kummempi kuin muutkaan, vaikka asukkaat tavallista kummallisempia ovatkin. - h:manka - ...
tuohon kirjoitti:
"Pääosin kuitenkin rauhallista elämää, ei Himanka ole yhtään sen kummempi paikka kuin mikään muukaan."
----------
Ei täällä sitä haluta sanoakaan, että Himanka olisi paikkana yhtään sen kummempi kuin muutkaan, vaikka asukkaat tavallista kummallisempia ovatkin.Täälä ei oo kummallisia ihmisiä. Vaan aitoja rehtejä ja työtätekeviä.Suurin osa. väliinputoojia on ja naapurikunnassa kannuksessa vasta onkin, laitapuolisia.Juoppoja ei täälä ole kuin muutama, neki harmittomia. Tässä teille faktaa.
- Iskias
Itse yllätin oven takaa ja paloportailta riekkumasta 3 nuorehkoa neitokaista. He eivät itse tajunneet tehneensä väärin, saati säikytelleensä ketään. Peltotien lähellä ainakin nämä tytöt tekevät jäynää.
Talvisaikaan he huutelevat ojista ohikulkijoille ja rallattelevat riimiä, jossa vihjataan oville koputuksista ja leikistä. Viatonta tavallaan, mutta ärsyttävää "uhreille" Aikuisista miehistä ovien takana ei kokemusta ole, minulla ainakaan. - Anonyymi
Älkää olko huolissanne, kyllä persut pelastaa Himangan terveyskeskuksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2711683IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk461543Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1511251- 1401056
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701037Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.74991Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73943Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää451925Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47891Kesä ja nuorison mopoilu
Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta152867