Ne jauhavat teille sitä samaa paskaa päivästä toiseen, että jaksaisitte maksaa. Summat kuitenkin vain nousevat, nousevat, onhan HINNANNOSTAJAT asialla,
http://www.taloussanomat.fi/omatalous/2008/01/25/asuntolainojen-korkoja-odottaa-roima-pudotus/20082202/139
5,5 % pakkopiiloveroja. Kiitos porvarit. lohdutuksesta.
http://www.taloussanomat.fi/omatalous/2008/01/25/asuntolainojen-korkoja-odottaa-roima-pudotus/20082202/139
5,5 % pakkopiiloveroja. Kiitos porvarit. lohdutuksesta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ovat vuokrat!
Tämä on faktaa luetpa sitten mistä tilastosta hyvänsä.
Monissa vuokrasopimuksissa vuokra on sidottu indeksiin ja deflaation tullessa vuokrantarkistus vaikuttaa vuokraa alentavasti. Tosin vuokran alennuksia vuokranantajat tuskin rupeavat tekemään. Ja tuskin vuokranantajat teettävät myöskään turhia remontteja vuokrankorotus mielessään.
älyä kehiin ja mietitään mitä se vuokrankorotus tekee kahdessa vuodessa,jos tilinteon hetkellä kubblasta lähti 40-60 kiloo eeroja savannille emonsa mukana?Toope
meillä voitto oli 150 000 E, viiden vuoden omistuksesta. Saa muulit rauhassa uhota vuokrankorotuksista, ei tunnu missään, omistusasunnon myynnistä rahat on tilillä ja siellä toistaiseksi pysyykin :D)))