Onko ihan normaali kotkalainen käytäntä kusettaa ja paskattaa koira kerrostalon rappukäytävässä?
No täälä meillä tapahtuu sellasta.
Tää nuori pari on muutenki pelkkää harmia.
Joka viikko yhden päivän ne pyhittää tappelemiseen, ja sitte on koko rappu veressä.
Poliisitkaan ei saa toto kämppää hiljenemään yöisin.
Ja nyt toi paskan haju tossa rapussa.
No täälä meillä tapahtuu sellasta.
Tää nuori pari on muutenki pelkkää harmia.
Joka viikko yhden päivän ne pyhittää tappelemiseen, ja sitte on koko rappu veressä.
Poliisitkaan ei saa toto kämppää hiljenemään yöisin.
Ja nyt toi paskan haju tossa rapussa.
Vastaukset 22
Vanhimmat
..tai isännöistijälle joka häiriöstä, niin ensin menee kirjalliset varoitukset, ja jos ei muutosta tapahdu, niin häätö tai omistusasunnon haltuunotto asuntoyhtiön toimesta.
Onhan näitä nähty, ja häiriköt lähtee...
Kyllä noista on jo useampaan otteeseen tehty valituksia niin koirasta kuin melusta ja muusta häiriköinnistä.
Mutta eipä tunnu asukkaat tuosta lähtevän.
Pitääpä varmaan muuttaa pois täältä Hovinsaarelta!
tuollaiset muista piittaamattomat kusipäät!
No tässä kuitenki ite yrittäis olla edes jotenki asiallinen tai sivistyny. Että ei ihan samalle tasolle vajoa noiden vajakkejen kanssa.
Meillä kotkassa on ihan normaalia, että koirat, miehet, naiset ja lapset nostaa jalkaa rapussa. Jos haluat parempia tapoja, muuta muualle!
totta. On tuo sääli ja harmi. Kaikkia älykääpiöitä sitä tässäkin kaupungissa on?
edes huonona vitsinä!!!
laita postiluukusta sisään? No ei kovin sivistynyttä, totta, mutta voisi toimia, tai ehkä ei?
On toi ollutkin mielessä. Mutta toistaiseksi en ole kuin yrittänyt hoitaa asiaa taloyhtiön välityksellä.
Mutta jos ei mitään tapahdu ja homma jatkuu tollasena niin saatan vääntää tortut purkkiin ja luukusta sisään.
paskaa järjestyy!!!
Jos asut sattumalta samassa rapussa nii sovitaan joku päivä ku täytetään naapurin eteinen paskalla! :D
rakentua "oikea missio", hahaa. Palataan.
Mitä se ketään haittaa jos rapusta muutamat ripulipaskat löytyy. En minä ainakaan omaa murrea viitsi huonolla kelillä ulos viedä. Paskatkoon rappuun vaan. Eipä tassut likaannu ulkona.
tulla kauempaakin jalon asian tähden!
valtakunnantasolla tuo tapa. Pääkaupunkiseudulla ihmiset pissittää koiransa varmuuden vuoksi hissiin, ettei kukaan näe.
Murreni väänsi tänään oikeen kunnon läjät rappuun kun en viittinyt viedä sitä tonne hankeen. Lapioisivat lumet pois niin ei tarttis koiraa rapussa paskattaa.
Tai sitte se meni niin uffe päätti nostaa jalkaa niin sehän nosti sen! (.; vaikka kuinka sanot että et siihen, ET SIIHEN!
niin ja koirille vois olla oma wc- pönttö esim. Siintä vaan putkella yhistää omaan pönttöön tai viemäristöön ja avot koira hoiti hommasa hienosti. Kyllä se mahollinen ois semmonen wc pytty mihin liitetään koiran pyttykin. Eihän totisesti hienon näköstä ole tuolla kaduilla kun köntsiä ja keltasia viiruja menee ristiinrastiin mutta vaikka itellä ei koiraa niin tykkään paljon koirista ja niin..pitäähän heidän tarpeensa tehdä kuin meidänkin "Apinan joka osaa kirjoittaa juuri tässä ja nyt." ((:
Miehethän ovat aivan samanlaisia kuin koirat. Kuseksivat pitkin nurkkia kaupungilla heti, kun silmä välttää. Sivistystä ei ole nimeksikään.
Nyt kakattaa, siirryn rappuun....
Tulkaa suoraa sanoo jos asiaa älkääkä piipittäkö selän takana
Turpaan vedetään suoraan ei siinä tartte sanoo yhtään mitään.