Näyttöön ei tuu kuvaa

Moi, mulla on kone, jossa emo AsRock K7S8X, Buffalon DDR muistia 512, kovo Seagate, näytönohjain Ati R92LE-B3S.

Onko joku yhteensopivuus ongelma ku kuva näyttöön ei tule, vai onko joitain muuta ongelmaa.

Kiitos vastauksista jo etukäteen.
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No niin, kuva tuli ku vaihdoin näytönohjaimen.
Mutta...tuli seuraava tekstikin.

!!!IDE DRIVERS INSTALLATION ERROR!!!!!
For best reliability & performance, please cahnge the stand alone slave drive to master. System Halt....

Äänestä
  • jumpperoitu slaveksi. Ainakin virheilmoituksen mukaan. Törkkää se siihen Master-asentoon, ohje löytyy levyn pinnalta tai jumpperien teksteistä; MA = master, SL = slave ja CS = cable select.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo blondi kirjoitti:

Moi, mulla on kone, jossa emo AsRock K7S8X, Buffalon DDR muistia 512, kovo Seagate, näytönohjain Ati R92LE-B3S.

Onko joku yhteensopivuus ongelma ku kuva näyttöön ei tule, vai onko joitain muuta ongelmaa.

Kiitos vastauksista jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu